LM: Wysoka wygrana Juventusu z Bayerem

Gonzalo Higuain

Juventus bez większych problemów zapisał na swoje konto komplet punktów w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Stara Dama przed własną publicznością wysoko 3:0 pokonała Bayer Leverkusen.

Juventus, który do wtorkowego spotkania przystępował w roli faworyta na prowadzenie wyszedł w 17. minucie. Po długim podaniu Cuadrado i niepewnej interwencji jednego z obrońców Bayeru, piłkę przed polem karnym opanował Higuain, a następnie mocnym uderzeniem nie dał szans Hradeckiemu. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie meczu.

W 62. minucie Stara Dama przeprowadziła składną akcję, po której podwyższyła swojego prowadzenie na 2:0. Tym razem Higuain wystąpił w roli asystenta. Argentyńczyk spod linii końcowej boiska zagrał na ósmy metr do niepilnowanego Bernardeschiego, który pewnym strzałem trafił do siatki.

W kolejnych minutach podopieczni Maurizio Sarriego kontrolowali wydarzenia na boisku. Tuż przed zakończeniem spotkania zdobyli jeszcze trzeciego gola. Swoje trafienie zanotował Cristiano Ronaldo, który trafił do bramki niemieckiego zespołu po podaniu Dybali.

Juventus FC – Bayer Leverkusen 3:0 (1:0)

1:0 Higuain 17′
2:0 Bernardeschi 62′
3:0 Ronaldo 89′