LM: Pewna wygrana Atletico w Moskwie

Joao Felix

Atletico Madryt pewnie 2:0 pokonało Lokomotiw Moskwa w wyjazdowym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W zespole gospodarzy, który od początku meczu musiał odpierać ataki podopiecznych Diego Simeone, w wyjściowym składzie zagrało dwóch reprezentantów Polski – Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak.

Atletico miało w pierwszej połowie bardzo dużą przewagę, ale świetnych okazji do uzyskania prowadzenia nie potrafili wykorzystać przede wszystkim Diego Costa i Alvaro Morata. Groźnie pod bramką Lokomotiwu było również po strzale głową Felipe. Ostatecznie jednak na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie Atletico było już znacznie skuteczniejsze. W 48. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Joao Felix, który na raty pokonał Guilherme po akcji prawą stroną swojej drużyny.

W 58. minucie goście z Madrytu prowadzili już 2:0. Joao Felix świetnie zagrał na prawą stronę pola karnego do Diego Costy, ten odegrał futbolówkę do jeszcze lepiej ustawionego Thomasa Parteya, któremu pozostało już tylko trafić do siatki. Wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Lokomotiw Moskwa – Atletico Madryt 0:2 (0:0)