Leicester rozgromiło Newcastle

Jamie Vardy

W jedynym niedzielnym meczu 7. kolejki Premier League, Leicester City efektownie 5:0 pokonało przed własną publicznością Newcastle United.

Lisy na prowadzenie wyszły w 16. minucie. Wówczas indywidualną akcję, zakończoną płaskim uderzeniem zza pola karnego, przeprowadził Ricardo Pereira. Był to jedyny gol w pierwszej części meczu.

W drugiej odsłonie gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bowiem tuż przed przerwą czerwoną kartką za brzydki faul ukarany został zawodnik Newcastle Isaac Hayden.

W 54. minucie Leicester podwyższyło na 2:0. Po zagraniu Harveya Barnesa w pole karne, uderzeniem z lewej strony bramkarza Srok pokonał Jamie Vardy. Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem piłka wylądowała w siatce po samobójczym trafieniu Paula Dummetta.

W 64. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Vardy, który uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Albrightona. W 90. minucie Leicester ustaliło wynik meczu na 5:0. Po dośrodkowaniu Evansa, piłka trafiła w polu karnym pod nogi Wilfreda Ndidiego, który ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Leicester City – Newcatle United 5:0 (1:0)

1:0 Pereira 16′