Borussia remisuje z Werderem, grał Piszczek

Łukasz Piszczek

Zawodnicy Borussii – w meczu Bundesligi  – zremisowali z Werderem 2:2. W szeregach BVB cały mecz rozegrał Piszczek.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze Werderu wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie. Bramkę zdobył wtedy Rashica. Radość ekipy z Bremy nie trwała jednak długo. Praktycznie zaraz do wyrównania doprowadził bowiem Goetze. Warto dodać, że przy tej bramce asystę zanotował Piszczek.

W 18. minucie na strzał zdecydował się Sancho. Dobrze interweniował jednak bramkarz Werderu, który końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do 41. minuty. Bramkę zdobył Reus, który celnie trafił głową. Pod koniec pierwszej połowy mogło być 3:1, lecz Pavlenka zatrzymał w sytuacji sam na sam Dahoud.

Kilka minut po przerwie dwukrotnie dobrym blokiem popisał się Piszczek, który ofiarnie interweniował przy uderzeniach rywali.

Goście dopięli swego w 55. minucie po trafieniu Friedla. Zawodnik Werderu celnie uderzył głową.

W 70. minucie powinno być 3:2. Najpierw dobrze interweniował jednak Pavlenka, a potem Hazard został zablokowany przez Friedla.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy, chociaż obie ekipy miały swoje sytuacje. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Borussia – Werder 2:2 (2:1)

0:1 Rashica 7′