Totolotek Puchar Polski: Wysokie zwycięstwo Górnika, Radomiak pokonał Elanę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  25.09.2019 19:49

Marcin Brosz  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Górnik Zabrze rozgromił na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 6:0 w meczu pierwszej rundy rozgrywek o Puchar Polski.

Dwubramkowe prowadzenie "Pasom" w pierwszej połowie zapewnili po strzałach z bliska Filip Piszczek i Serb Bojan Cecarić. Cztery minuty przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał strzałem w krótki róg Hiszpan Juan Camara.

Sześć minut po zmianie stron podwyższył efektownym uderzeniem z dystansu Czech Tomas Vestenicky. Siedemnaście minut później podyktowany rzut karny zmarnował Filip Piszczek i to zemściło się pięć minut przed końcem, kiedy to Wojciech Błyszko podtrzymał nadzieje finalisty poprzedniej edycji.

Podopieczni Michała Probierza przypieczętowali jednak jeszcze awans w doliczonym czasie gry, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Holender Pelle van Amersfoort.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2 (2:1)
1:0 Piszczek 16'
2:0 Cecarić 25'
2:1 Camara 41'
3:1 Vestenicky 51'
3:2 Błyszko 85'
4:2 Pelle 90+4'

Rzut karny niewykorzystany: Piszczek (68, Cracovia).

Cracovia: Hrosso - Diego, Helik, Jablonsky, Pestka - Strózik (74' Pelle), Hanca (46' Lusiusz), Dimun, Vestenicky (79' Wdowiak) - Cecarić, Piszczek.

Jagiellonia: Sandomierski - Kadlec, Runje, Błyszko, Guilherme - Kwiecień (65' Pospisil), Romanczuk - Prikryl (78' Savković), Poletanović (72' Klimala), Camara - Imaz.