LE: Sensacja na Borussia-Park

Yann Sommer

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończył się mecz w ramach fazy grupowej Ligi Europy, w którym Borussia M’Gladbach uległa w roli gospodarza Wolfsbergerowi AC 0:4. Dość powiedzieć, że gości już po pierwszej odsłonie wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego niewiele znaków na niebie wskazywało na to, że gospodarze mogą stracić punkty z ekipą z Austrii. Rzeczywistość jednak brutalnie wszystko zweryfikowała.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie zasieki defensywy Borussii rozbił Shon Zalman Weissman, sprawiając, że Wolfsberger niespodziewanie szybko objął prowadzenie. Na tym jednak goście nie poprzestali, co potwierdziła 31 minuta, gdy bramkę na 2:0 zdobył Mario Leitgeb, pokonując golkipera rywali głową.

Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało natomiast do Marcela Ritzmaiera, który podwyższył prowadzenie na 3:0 dla gości. Jednocześnie na Borussia-Park miała miejsce niespodzianka, aby nie rzec sensacja, bo siódmy aktualnie team Bundesligi przegrywał z trzecią drużyną ligi austriackiej.

W drugiej połowie ekipa Gerharda Strubera ustaliła rezultat spotkania na 4:0. Autorem ostatniego gola dla austriackiej drużyny został 31-latek w osobie Laitgeba, który zaliczył tym samym dublet. W kolejnym starciu w europejskich pucharach Źrebaki zagrają z Istanbul BB, a Wolfsburege zagra u siebie z AS Romą.

Borussia Mönchengladbach – Wolfsberger AC 0:4 (0:3)

0:1 WEissman 13′
0:2 Leitgeb 31′
0:3 Ritzmaier 41′
0:4 Leitgeb 68′