LE: Rennes na remis z Celtikiem

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Stade Rennes zremisował 1:1 z Celtikiem FC w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Warto zaznaczyć, że szkocka drużyna kończyła zawody w osłabieniu, bo z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Vakoun Issouf Bayo.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej. Z kolei zawodnicy The Bhoys mieli zamiar kontynuować passę kolejnych zwycięstw. Tym samym bój na Roazhon Park zapowiadał się bardzo ciekawie.

Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce w 13. minucie, gdy głową skierować piłkę do siatki starał się Clement Grenier. Próba zawodnika teamu z Francji była jednak niecelna. Kolejna próba gospodarzy miała miejsce w 31. minucie. Tym razem na listę strzelców usiłował się wpisać Raphinha, ale na posterunku był Fraser Forster.

Wynik spotkania został natomiast otwarty w 38. minucie, gdy po faulu Kristoffera Ajera rzut karny wykorzystał M’Baye Niang. Senegalczyk na dwa tempa egzekwował “jedenastkę”, czym zmylił bramkarza rywali. Jednocześnie wicelider francuskiej ekstraklasy schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron ekipa ze Szkocji zdołała wyrównać stan boiskowej rywalizacji. Tym razem sędzia podyktował rzut karny dla gości, którego wykorzystał Ryan Christie. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Jednocześnie mecz zakończył się rezultatem 1:1, z którego bardziej zadowoleni mogli być przedstawiciele szkockiej ekstraklasy.

Stade Rennes – Celtic FC 1:1 (1:0)

0:1 Niang 38′ (k.)
1:1 Christie 59′ (k.)