LM: Pewna wygrana Ajaksu

Johan Cruyff ArenA

Rewelacja poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, Ajax Amsterdam pewnie 3:0 pokonał francuskie Lille w meczu 1. kolejki fazy grupowej w nowym sezonie.

Ajax od początku spotkania miał inicjatywę. Na prowadzenie wyszedł w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Nicolasa Tagliafico, do piłki w polu karnym dopadł Quincy Promes i uderzeniem głową nie dał szans Maignanowi. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Pięć minut po przerwie gospodarze podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Edson Alvarez, który po podaniu Davida Neresa, zaskoczył bramkarza Lille uderzeniem z prawej strony pola karnego.

W 63. minucie Ajax prowadził już 3:0. Tym razem bramkarza gości strzałem głową, po centrze Hakima Ziyecha z rzutu rożnego, pokonał Tagliafico. Wynik ten utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Ajax Amsterdam – Lille OSC 3:0 (1:0)

1:0 Promes 18′
2:0 Alvarez 50′
3:0 Tagliafico 62′