Pewne zwycięstwo Bournemouth

Piłka Premier League

Bournemouth pewnie pokonało na własnym boisku piłkarzy Evertonu. Dublet zdobył Callum Wilson.

Początek meczu był dość wyrównany. Obie drużyny próbowały zaatakować, ale brakowało konkretów. Po kwadransie zaatakował Everton. W 17. minucie Calvert-Lewin miał dobrą szansę na zdobycie gola, ale dobrze interweniował Ramsdale. Niewiele później Richarlison uderzył w poprzeczkę.

W 21. minucie King groźnie przymierzył zza pola karnego, ale obronił to Pickford. Następnie Bournemouth miało rzut rożny, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Callum Wilson, który uderzeniem głową pokonał bramkarza. W 44. minucie Everton wyprowadził kontratak. Coleman odegrał piłkę do Richarlisona, a ten z narożnika pola karnego świetnie dośrodkował na głowę Calverta-Lewina, który wyrównał na 1:1. Anglik nie dał szans bramkarzowi na obronę tego uderzenia.

W 67. minucie, po faulu Richarlisona na Wilsonie, Bournemouth miało rzut wolny. Wprowadzony w drugiej połowie Fraser uderzył z ostrego kąta i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilka minut później gospodarze prowadzili już dwiema bramkami. Callum Wilson miał sytuację sam na sam, którą wykorzystał lobując bramkarza. Everton próbował jeszcze odpowiedzieć, ale nie wykorzystał swoich szans.

Bournemouth – Everton 3:1 (1:1)

1:0 Wilson 23′
1:1 Calvert-Lewin 44′
2:1 Fraser 67′
3:1 Wilson 72′