Abraham bohaterem Chelsea

Tammy Abraham (numer 23 na koszulce)

Tammy Abraham poprowadził Chelsea do drugiego zwycięstwa w Premier League w obecnym sezonie. The Blues w wyjazdowym meczu pokonali 5:2 Wolverhampton Wanderers, a młody napastnik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Worek z bramkami The Blues rozwiązali w 31. minucie. Wówczas bramkarza Wilków świetnym uderzeniem z dystansu pokonał Fikayo Tomori. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców uderzeniem z kilku metrów wpisał się Tammy Abraham.

Chelsea w żadnym wypadku nie zamierzała na tym poprzestawać. W 41. minucie Abraham po raz drugi trafił do bramki rywali, tym razem uderzeniem głową wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Marcosa Alonso. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Dziesięć minut po przerwie Abraham skompletował hattricka. Napastnik Chelsea po zagraniu Jorginho, w świetnym stylu wygrał pojedynek z jednym z obrońców, a następnie mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Wilki, mimo wysokiego prowadzenia rywali, szukały swoich okazji. W 69. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Romain Saiss, który wykorzystał podanie Joao Moutinho. W 85. minucie drugiego gola dla Wilków zdobył natomiast Patrick Cutrone.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Chelsea. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:2 ustalił Mason Mount.

Wolverhampton Wanderers – Chelsea FC 2:5 (0:3)

0:1 Tomori 31′
0:2 Abraham 34′
0:3 Abraham 41′
0:4 Abraham 55′