Tottenham rozgromił Orły

Mauricio Pochettino

Po serii nienajlepszych wyników, Tottenham Hotspur w sobotę stanął na wysokości zadania i wysoko 4:0 pokonał przed własną publicznością Crystal Palace.

Pierwsza bramka w derbach Londynu padła w 10. minucie. Po świetnym, długim podaniu Alderweirelda, piłkę przed polem karnym opanował Son Heung-Min, świetnie zwiódł obrońcę, a następnie płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W 21. minucie padła druga bramka dla Kogutów. Tym razem piłka wylądowała w siatce po niefortunnej interwencji Patricka van Anholta. Dwie minuty później było już 3:0. Swoje drugie trafienie zanotował Son, który tym razem ładnym uderzeniem z powietrza wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Auriera z prawego skrzydła.

Trzy minuty przed przerwą podopieczni Mauricio Pochettino zadali rywalom czwarty cios. Po zagraniu Harry’ego Kane z prawej strony boiska, do siatki z sześciu metrów trafił Erik Lamela. W drugiej połowie kibice nie doczekali się kolejnych goli. Mogli jednak cieszyć się z efektownej wygranej swojej drużyny.

Tottenham Hotspur – Crystal Palace 4:0 (4:0)