Bramkowy powrót Neymara, wygrana PSG

Neymar

Po efektownej bramce Neymara w doliczonym czasie gry Paris Saint-Germain odniosło czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Paryżanie na Parc des Princes pokonali 1:0 Strasbourg.

Wydarzeniem sobotniego spotkania był bez wątpienia powrót do gry Neymara. Brazylijczyk nie ukrywał, że chce odejść z klubu i wrócić do Barcelony. Ostatecznie jednak transfer nie doszedł do skutku. Jego zachowanie nie podobało się kibicom francuskiego klubu, którzy zademonstrowali je również w sobotę.

W pierwszej połowie faworyzowani paryżanie rozczarowali. Zupełnie nie mieli pomysłu na dobrze zorganizowany w tym meczu zespół Strasbourga. Efektem był bezbramkowy remis na koniec pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Thomasa Tuchela zaczęli częściej dochodzić do głosu, ale bez większego efektu. W 63. minucie na boisku zameldował się debiutujący w PSG Mauro Icardi.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w doliczonym czasie gry trzy punkty PSG zapewnił… Neymar, który kapitalnym uderzeniem z przewrotki wykorzystał dośrodkowanie Diallo z lewej strony boiska.

Paris Saint-Germain – Racing Strasbourg 1:0 (0:0)

1:0 Neymar 90+2′