Skromna wygrana Interu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  14.09.2019 22:44

Antonio Conte  |  fot. Grzegorz Wajda

aInter Mediolan w dalszym ciągu może się pochwalić kompletem punktów na koncie. W sobotnim meczu 3. kolejki Serie A, Nerazzurri skromnie 1:0 pokonali u siebie Udinese Calcio.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa należała do podopiecznych Antonio Conte. Już w czwartej minucie bliski uzyskania prowadzenia dla gospodarzy był Matteo Politano, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Kilkanaście minut później groźnie na bramkę Udinese uderzał Stefano Sensi, ale dobrą interwencją popisał się Musso.

Od 35. minuty goście musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartką za uderzenie rywala ukarany został Rodrigo de Paul. Grający w liczebnej przewadze Inter, sposób na defensywę rywali znalazł w 44. minucie. Po dośrodkowaniu Diego Godina z prawej strony boiska, efektownym strzałem głową do siatki trafił Sensi.

W drugiej połowie Nerazzurri kontrolowali wydarzenia na boisku, choć nie grali już tak ofensywnie jak w pierwszej odsłonie meczu. Ostatecznie skromny wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

Inter Mediolan – Udinese Calcio 1:0 (1:0)

1:0 Sensi 44'

Inter – Barella
Udinese – Becao

czerwona kartka:
Inter – De Paul 35'

Inter:  Handanović – Godin, de Vrij, Skriniar – Candreva, Barella (46' Gagliardini), Brozović, Sensi, Asamoah – Lukaku (65' Martinez), Politano (80' Sanchez)

Udinese: Musso – Opoku, Becao, De Maio – Stryger Larsen, Jajalo (71' Barak), Fofana, Walace (81' Mandragora), Sema (81' Pussetto) – De Paul, Lasagna

Komentarze | 26 komentarzy

gk87 | 14.09.2019 22:51

Skromna i zasłużona,3 pkt kolejne,komplet po 3 kolejkach i lider,,,jedziemy dalej,czas na derby FORZA INTER!

_tripletta_ | 14.09.2019 22:53

Minimalizm Interu.
Odcięty prąd De Paula.
Zasłużone, aczkolwiek bez szału wygrana Interu.
Ważne 3 pkt i liczę na lepszą grę w następnych meczach. Jeszcze trochę zajmie zgrywanie drużyny.

InterMilanFan | 14.09.2019 22:54

Ważne 3pkt. Zwycięstwo cyniczne w stylu juve. Sensi magia co ten chłopak robi. Teraz czas na milan

_tripletta_ | 14.09.2019 22:56

Dodam jeszcze, że to co odwalił sędzia w końcówce meczu, gdzie mieli doskonałą szansę na gola, a on przerwał mecz to skandal i kpina.

Capolista | 14.09.2019 23:05

No niestety ale 3 pkt z pomocą sędziego. Po pierwsze czerwona dla De Paula ok, ale również powinna być czerwona dla Candrevy za pierwsze uderzenie  twarz i sprowokowanie przeciwnika. Powiecie że uderzenie Candrevy słabsze niż De Paula? Ok, niech sędziowie latają po boisku z newtonomierzami i mierzą uderzenia. Dla mnie czerwona dla Candrevy ewidentna za zaatakowanie zawodnika bez piłki. CR7 dostał w tamtym sezonie czerwoną kartkę za dotknięcie włosów piłkarza Valencii i nie przypominam sobie głosów sprzeciwu kibiców interu. Już nie mówiąc o tym że powinna być minimum żółta, co przenosi nas do sytuacji nr 2, gdzie Candreva chamsko zatrzymuje Lasagne przy wyjściu na czystą pozycję. Tutaj powinna być czerwona kartka, a dostał żółtą co w konsekwencji powinno być drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną. Oj sędzia sędzia. No to teraz Milan, Lazio, Sampa i Juve i zobaczymy siłę tej drużyny.

_tripletta_ | 14.09.2019 23:12

No jak się wypłakałeś to idź już spać bo aż żal czytać takie biadolenie.
Czerwona dla Candrevy za takie coś? No chyba żartujesz. Serio?
Candreva przy następnej sytuacji nie był ostatnim obrońcą, więc też bredzisz.
Tak. Sędziowie pomagają Interowi. Szczególnie gdzie byli w 3 na wysokości pola karnego z dużą szansą na gola, a sędzia nagle przerwał mecz i nikt nie wie dlaczego w takim momencie. Kuriozum. Ale oczywiście to Interowi pomagają.

Capolista | 14.09.2019 23:19

@_tripletta_ nigdzie nie napisałem że "sędziowie pomagają Interowi", tylko że w tym konkretnym meczu sędzia pomógł (celowo czy też nie) Interowi, swoimi decyzjami. Może nie doprecyzowałem wypowiedź, sorry Podałem 2 przykłady gdzie przez błędy sędziego Candreva nie dostał czerwonej kartki. Podałem również analogiczną sytuację z LM, gdzie CR7 dostał bezpośrednią czerwoną za dotknięcie włosów a nie twarzy jak Candreva. Po drugie, jakie znaczenie ma fakt, którym ostatnim obrońcą był Candreva, wycinając Salagne dostającego prostopadłe podanie?

hehe | 14.09.2019 23:23

Nazwy, nazwiska itp piszemy z dużej litery.
No ciekawy jestem LM w wykonaniu Interu. Moj kolega mieszka w Pradze i widzial Slavie na zywo i mowil ze to bardzo dobrze poukladany zespol. Jak pierwszy mecz wygraja to szanse maja.

namor | 14.09.2019 23:28

Cuntreva atakuje de Paula bez powodu kiedy akcja kompletnie jest gdzie indziej. Nie wiem co na to przepisy - dla mnie zachowal sie jak szmaciarz. Ale widocznie tak trzeba zeby wygrywac w serie a, wiec chyba brawa dla niego?

Sensi niesamowity poczatek sezonu. Inter po mocnym starcie ostatnie dwa spotkania dowiezione dosc szczesliwie. Wg mnie brakuje im jakosci na wachadlach, zeby byli na prawde mocni.

pochmurny | 14.09.2019 23:30

Też nie wiem jakim cudem Candreva dograł ten mecz do końca. Nie można palcem dotykać twarzy rywala. A w drugiej połowie (około 80 minuty), ewidentnie skosił zawodnika rywali, który wychodził sam na sam. Sędzia, z sobie wiadomych powodów, wyciągnął tylko żółtą... Dlaczego nie było konsultacji VAR? No i ukoronowaniem fatalnego występu było zmarnowanie 100 % okazji. Kompletnie nieatakowany, zamiast biec do bramki to na ślepo wrzuca w pole bramkowe... kabaret. Nie chcę się nad nim znęcać bo cudów od niego wymagać nie można. Chodzi mi o coś innego...
Powiedzmy sobie szczerze, w ustawieniu 3-5-2 na fajerwerki liczyć nie można - z założenia (brak skrzydłowych itd.). A jeśli na wahadle grają tak przeciętni zawodnicy jak Candreva to nie jest za ciekawie.
Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Widać rękę trenera, no i Sensi rozwija skrzydła.

CichyGB | 15.09.2019 09:11

Wygrana może i skromna, ale 3pkt to 3pkt. Meczu nie oglądałem więc nie będę pisał o stylu itd, ale teb sezon może być naprawdę dobry. Walka między Juventusem, Interem i chyba też Napoli będzie wreszcie ekscytująca.

Interista1987 | 15.09.2019 10:53

Rossonero1980

Najpierw pokonajcie Hellas bo to wcale nie takie pewne biorac pod uwage kaliber waszego zespolu.
Derby to derby, bedzie walka ale Inter jest o wiele mocniejszy od Milanu.

MarseilleFan | 15.09.2019 11:42

Chyba tylko fani Interu i sędzia tego meczu nie uznają czerwonej dla Candrevy.

Tiesto | 15.09.2019 11:43

Przecież Udinese w pełni zasłużenie pokonało Milan więc nie wiem w czym czemu traktować Milan jako podniesienie poprzeczki, chyba tylko za nazwę

Valrin69 | 15.09.2019 11:46

Wynik zasluzony, Inter bym zespolem kontrolujacym caly mecz. Oczekiwalem jednak lepszej gry, tym bardziej po kartce De Paula. Sporo pracy jeszcze przed zawodnikami i trenerem Interu. Sensi, Politano - gra tych zawodnikow cieszy oko. De Vrij, Handa - ciagle ten sam, bardzo dobry poziom. Martwi bardzo slaby wystep Lukaku oraz martwi Skriniar, popelnia ostatnio sporo bezsensownycb bledow.

Candreva - osobiscie gardze takimi akcjami. Zalosne jest to, ze gosciu zbiera lekkiego liscia(najpierw ofc prowokujac), mijaja 2 sekundy - po czym lapie sie za twarz i upada na glebe jakby dostal gonga od zawodowego boksera. Czerwo zasluzone - zawodnikowi nie moze zdarzyc sie takie zachowanie,jakie zdarzylo sie De Paulowi, ale Candreva powinien dostac zolc za prowo, druga pozniej za faul i w rezultacie wyleciec.

Jeszcze apropos pompowania balonikow - Nie widze w tym momencie zadnych powodow do tego, zeby twierdzic iz Inter bedzie walczyl z Juve o scudetto do konca. O tej druzynie nie wiadomo narazie zupelnie nic - nie bylo zadnego konkretnego testu w postaci mocniejszej ekipy, nie ma zgrania jeszcze. Kazde przewidawania sa po prostu wrozeniem z fusow.

Rafalski687 | 15.09.2019 12:14

Przeglądam oba posty po meczach Juventusu i Interu,co widzę pod postem o Juve nie ma nawet jednego wpisu ze strony internistów. Wchodzę tutaj i co widzę  juventini. Jak to jest Juventus wczoraj remis po słabej grze (niestety) ale cisza że strony kibiców Interu.Inter zdobywa 3pkt i odrazu głosy że strony kibiców Juve że nie słusznie bo a to siedzia a to nie pokazane czerwo. Najlepiej niech każdy patrzy swojego gniazda.

MrGhost | 15.09.2019 12:16

Candreva powinien wylecieć, ale tak to bywa w piłce, że jak przywalisz komuś liścia to licz się z tym, że polecisz, tym bardziej w erze varu. Włoch powinien zarobić żółtą za prowokacje i za faul, ale to co zrobił De Paul to jakiś kryminał. Co gościa odcieło. Podobało mi się w Lukaku, że jak schodził to zrzucił pas, nie kryjąc się z tym, że Conte walczy z jego masą. Bardzo profesjonalne zachowanie i duża chemia między nim, a trenerem. Przyjemnie się na to patrzy

wojojuve | 15.09.2019 12:29

Milanista88 | 15.09.2019 12:43

Jest tak jak koledzy za między piszą Inter jest na dziś mocniejszy od Milanu ale mam nadzieję że w derbach wszystko jest możliwe

_tripletta_ | 15.09.2019 13:24

"

Trochę niebezpiecznie to wygląda. Napoli otrzymuje 3pkt od sędziego w meczu z Fiorentiną, a teraz Inter w meczu z Udinese. Nie ma co wyrokowac po 3 kolejkach, ale zaczyna rodzić się obawa, że ten sezon jest ustawiony."

Idiotów nie sieją...

Interista1987 | 15.09.2019 13:50

no niestety, w futbolu tez potrzeba troche szczescia badz glupoty przeciwnika..
Do momentu czerwnoej udinese dobrze sobie radzilo w tym meczu ale czerwona nam pomogla tego dnia znacznie to fakt.
Nie twierdze, ze Inter to hegemoni tylko ,ze Milan to slabeusze :) i tyle
no ale napewno Milan jest lepszy niz Udinese pomimo porazki z nimi, wpadki sie zdarzaja oby dzis nie bylo kolejnej w waszym wykonaniu a pozniej sie martwcie derbami.. tak by wasz trener powiedzial ze obecny mecz jest najwazniejszy a nie Ty odlatujesz juz do kolejnego rywala
wiem, ze nie mozesz przestac myslec o Interze bo to wrog ale w sezonie masz 20 przeciwnikow ligowych a nie 2 mecze z Interem tylko..
Za niedlugo zajmiemy sie derbami , my mamy Slavie teraz do pokonania i Conte na tym sie skupia glownie..

MrGhost | 15.09.2019 14:47

Wojojuve
Serio?

Rafalski687 | 15.09.2019 19:12

Co ja patrzę mecze ustawione. 3 kolejka i rodzą się teorie spiskowe, a wszystko przez to że Juventus stracił punkty :)

lubiekoty | 15.09.2019 19:17

@Valrin69, 7 meczy w ciągu 20dni, w tygodniu LM, potem derby potem Lazio - także nie grali na 100%. Lukaku grał z kontuzją.

Rafalski687 | 15.09.2019 19:22

Prawdziwe derby będą w 7 kolejce proszę Państwa :)

Valrin69 | 15.09.2019 19:44