Lille lepsze od Angers

Lille OSC
Na zdjęciu: Lille OSC

Lille po raz trzeci w tym sezonie zapisało na swoje konto komplet punktów. W piątkowym meczu 5. kolejki, bez większych problemów pokonało u siebie 2:1 Angers.

W roli faworyta przystępowali gospodarze, którzy chcieli wykorzystać przed wszystkim atut własnego boiska.

W pierwszej połowie piątkowego meczu na Stade Pierre-Mauroy padła tylko jedna bramka. W 39. minucie Lille na prowadzenie wyprowadził Victor Osimhen, który strzałem z najbliższej odległości wykorzystał złą interwencję bramkarza Angers po mocnym strzale jednego z jego kolegów z lewej strony boiska.

Osiem minut po przerwie Lille zdobyło drugiego gola. Po podaniu Benjamina Andre z piłką w pole karne wpadł Luiz Araujo i strzałem z prawej strony pokonał bezradnego Butelle.

Piłkarze Angers zdołali odpowiedzieć tylko kontaktowym golem, zdobytym dopiero w 88. minucie. Wówczas sposób na bramkarza Lille znalazł Stephane Bahoken.

Lille OSC – SCO Angers 2:1 (1:0)

1:0 Osimhen 40′
2:0 Araujo 53′
2:1 Bahoken 88′