REKLAMA
REKLAMA

Verratti z jasnym stanowiskiem ws. rasizmu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  04.09.2019 09:23
Verratti z jasnym stanowiskiem ws. rasizmu

Marco Verratti  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Ciekawej wypowiedzi udzielił ostatnio Marco Verratti, przekonując, że w momencie, gdy pojawiają się incydenty na tle rasistowskim w trakcie meczów, to zawody powinny zostawać zatrzymane. W kontekście nieobecności na zgrupowaniu reprezentacji Włoch takich zawodników jak Moise Kean, czy Nicolo Zaniolo piłkarz Paris Saint-Germain wierzy, że to będzie dla wymienionej dwójki pouczająca lekcja.

- Myślę, że pominięcie Keana i Zaniolo było właściwą decyzją. Nie sądzę jednak, że jest to kara. W moim odczuciu to jest lekcja, aby zrozumieli, że kiedy jesteś taki młody, musisz starać się bardziej niż inni - powiedział Verratti cytowany przez Football Italia.

Ostatnio włoskie media obiegły wiadomości na temat sytuacji z meczu Cagliari Calcio - Inter Mediolan, gdy obrażany na tle rasistowskim był Romelu Lukaku. Reprezentant Włoch na ten temat także zabrał głos.

- W takich momentach, jaki miał miejsce w miniony weekend, mecz powinien zostać przerwany, bo inaczej takie sytuacje będą się powtarzać. Wiem, że nie jest łatwo zdecydować się na taki krok, ale musimy do tego dążyć, bo jeśli do tego nie dojdzie, to zawsze będzie pojawiać się 4-5 głupich ludzi - przekonywał Verratti.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Inter2006Conte | 04.09.2019 12:53

Jak ostatnio oglądałem mecz z Cagliari to patologia co się tam wyprawia. Odłączyć te śmierdzące wyspe od Włoch. Najlepiej całe południe przy okazji. Banda wieśniaków

arkonjuve | 04.09.2019 12:57

To teraz Cagliari jakiś gol na 1-0 i kibice zajmą się resztą żeby zatrzymać grę :D łatwe 3 punkty

Swoją drogą dodam, że trochę mnie bawi te wyolbrzymianie rasizmu. Pewnie zaraz zostanę tu zjedzony, ale z jakiej paki nikt nie chce ścigać kibiców i zatrzymywać meczów jak kibice obrażają np. Mourinho, Sarriego, Higuaina?

Joker | 04.09.2019 14:03

A czy ktoś obraża te wymienione przez Ciebie osoby na tle rasistowskim? Bo gdyby tak było, to wtedy też należy przerywać taki mecz... Oczywiście chamstwo to chamstwo, ale chamstwo na tle rasowym jest czymś skrajnie obrzydliwym... I ile jeszcze mogę zrozumieć (choć z trudem), że ktoś jest hejtowany za to, że np. zmienił klub na wrogi i kibice jadą po nim, że jest ch. i k. To wyzwanie kogoś dlatego, że jest biały, czarny, żółty czy zielony podkreśla kompletne ograniczenie intelektualne tych, którzy to robią, bo nie można kogoś winić za coś, na co nie ma wpływu... To tak jakby ktoś kto ma blond włosy, obrażał kogoś, bo ma włosy koloru czarnego, paranoja... Poza tym jest druga u pewnie ważniejsza strona medalu, w przeszłości mieliśmy także w Europie czystki na tle narodowościowym, etnicznym, które zaczynały się właśnie od takiego hejtu i odczłowieczania drugiej strony...

dalmare | 04.09.2019 14:47

Jednak mus to wyodrębnić grupę sprawców. Jest możliwość zawieszenia meczu po uprzednim wezwaniu przez spikera i recydywie, zdaje się dotąd był przypadek 2krotnego wezwania przez spikera i niewykorzystania przerwania (które jest w gestii sędziego).
'Cori razzisti' nie są dokładnie przejawem ograniczoności mentalnej wykonujących- są stosowane świadomie dla wytrącenia rywali z równowagi, stosują je kibice klubów mających własnych graczy innych ras.

dalmare | 04.09.2019 23:06

Niezależnie od tw opinii obecnie regulamin FIGC przewiduje jak już napisałam przerwanie meczu przez arbitra przy recydywie po 2krotnym wezwaniu przez spikera.

Joker | 04.09.2019 23:22

Dario_94
No w sumie skoro są emocje na stadionie (racja są) to pozwólmy wszystkim zachowywać się jak bydło (nie obrażają bydła), bo to są przecież emocje :) ciekawe czy jak Tobie by na stadionie np. w ramach emocji złamał nos, albo rozbił coś na głowie to czy też byś stwierdził, że nie ma być co tak delikatnym :) fajnie się usprawiedliwia chamstwo i prostactwo jak bezpośrednio nie uderza w Ciebie :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy