PSG nie dało szans Toulouse

Parc des Princes

W rozegranym w niedzielny wieczór meczu 3. kolejki Ligue 1, Paris Saint-Germain efektownie 4:0 pokonało u siebie Toulouse.

Paris Saint-Germain przystępowało do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszej połowie podopieczni Thomasa Tuchela nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

Po przerwie worek z bramkami się jednak rozwiązał. W 50. minucie PSG na prowadzenie wyprowadził Eric-Maxim Choupo-Moting, który trafił do siatki po świetnej indywidualnej akcji, w której zwiódł kilku rywali.

W 55. minucie padła druga bramka dla PSG. Niefortunnie przed własną bramką interweniował Mathieu Goncalves, który pokonał swojego bramkarza. W 71. minucie świetnej okazji do zdobycia trzeciego gola nie zdołał wykorzystać Di Maria, którego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz.

W 75. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Choupo-Moting, który wykorzystał świetne dogranie Bernata spod linii końcowej. W 83. minucie było już 4:0. Wynik meczu ustalił Marquinhos, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Di Marii z rzutu rożnego.

Paris Saint-Germain – Toulouse FC 4:0 (0:0)

1:0 Choupo-Moting 50′
2:0 Goncalves (sam.) 55′
3:0 Choupo-Moting 75′
4:0 Marquinhos 83′

Toulouse – Sangare

PSG: Areola – Dagba, Marquinhos, Diallo (40′ Silva), Bernat – Verratti, Gueye, Di Maria – Sarabia, Cavani (15′ Choupo-Moting), Mbappe (66′ Zagre)

Toulouse: Reynet – Diakite, Amian, Goncalves (71′ Said) – Moreira, Sangare, Makengo, Vainqueur (60′ Dossevi), Sylla – Gradel – Koulouris (60′ Leya Iseka)