Tylko remis Królewskich

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  24.08.2019 20:56

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Pierwsze punkty w nowym sezonie hiszpańskiej La Liga stracili dziś piłkarze Realu Madryt, którzy tylko zremisowali przed własną publicznością z Realem Valladolid 1:1 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 82. minucie po bramce Karima Benzemy, ale sześć minut później, goście wyrównali za sprawą Sergio Guardioli.

Na trzy zmiany po wygranej na Balaidos zdecydował się opiekun Królewskich, Zinedine Zidane - miejsca Odriozoli, Modricia i Juniora Viniciusa zajęli Carvajal, Isco oraz James Rodriguez. Także trzech korekt po zwycięstwie nad Betisem dokonał trener Sergio - zamiast Alcaraza, Antonito i Ramireza mogliśmy oglądać Fedego, Porro i Unala.

Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było poczekać nieco ponad dziesięć minut - po dograniu z prawego skrzydła, sprytne uderzenie fałszem oddał Gareth Bale, ale futbolówka po uderzeniu Walijczyka minęła światło bramki.

W kolejnych minutach, niecelnie główkował Benzema, a w bramkę nie trafił uderzający z rzutu wolnego James Rodriguez. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, świetną centrę z lewego skrzydła posłał Kroos, ale James Rodriguez posłał piłkę głową obok bramki.

Osiem minut po zmianie stron, po dobrej centrze Marcelo, niecelny strzał głową oddał Bale. Kwadrans później, na murawie Santiago Bernabeu pojawił się Luka Jović i były napastnik Eintrachtu Frankfurt mógł momentalnie wpisać sie na listę strzelców, ale po centrze z lewego skrzydła, Serb ostemplował poprzeczkę.

Starania Królewskich przyniosły wymierny efekt osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry - po dograniu Varane'a, z piłką na linii pola karnego obrócił się Benzema, który płaskim strzałem z 16 metrów ulokował futbolówkę tuż przy słupku.

Kiedy wydawało się, że gospodarze przełamali opór rywala i nic nie zagraża ich zwycięstwu, w 88. minucie Los Blanquivioletas zdołali doprowadzić do wyrównania. Po prostopadłym dograniu Oscara Plano, oko w oko z Courtoisem stanął Guardiola, który umieścił futbolówkę w siatce Królewskich pomiędzy nogami Belga.

Kiedy następne mecze?

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i kibice Los Blancos musieli pogodzić się ze stratą pierwszych punktów w nowym sezonie. W trzeciej serii gier, madrytczycy zmierzą się na wyjeździe z Villarrealem, natomiast Valladolid podejmie Levante.

Real Madryt - Real Valladolid 1:1 (0:0)

1:0 Benzema 82'
1:1 Guardiola 88'

Kroos, Casemiro - Fede, Marin

Real M.: Courtois - Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal - Kroos, Casemiro, Isco (68' Jović) - James Rodriguez (57' Junior Vinicius), Benzema (90' Lucas), Bale

Valladolid: Masip - Nacho, Salisu, Kiko, Moyano (59' Marin) - Plano, Michel, Fede (84' Tuhami), Porro (80' Antonito) - Guardiola, Unal

Komentarze | 15 komentarzy

Ricardo Roomest | 24.08.2019 21:10

No to by było na tyle jeśli chodzi o dobre wejście w sezon Królewskich :) Trochę śmiech, że jednym z najlepszych zawodników na murawie był James, który nie rozegrał ani minuty w sparingach przed sezonem... W pierwszej połowie to głównie on do spółki z Balem stwarzali największe zagrożenie. Szkoda tylko, że nic nie wpadło. Druga połowa wyglądała już znacznie mizerniej. Niby coś tam próbowali, ale nie było za bardzo widać pomysłu. Z odsieczą przyszedł Benzema, którego też za ten mecz można pochwalić. Niestety jedno trafienie dla Realu to zawsze będzie za mało, bo przecież granie na zero z tyłu nie jest ich mocną stroną... Piłkarze mieli odkupić winy z poprzedniego sezonu przed własną publiką, a wyszło jak wyszło...

P.S. Vini na prawym skrzydle to kompletne nieporozumienie.

Threex | 24.08.2019 21:11

Fenomenalna pierwsza połowa dała nadzieję na mega wynik przez co ostateczny remis jest ciut niedosytem.
Brakowało Modricia ale generalnie James i Bale na prawdę pokazali klasę. Benzema jak zwykle zrobił swoje. Isco sinusoidalnie bo raz tracił piłki a raz fenomenalnie się zastawił i rozegrał. Jestem zaskoczony Kroosem który i presowal z przodu i wracał do obrony. Ramos oczywiście dzisiaj jak za najlepszych czasów. Vini mnie trochę zawiódł ale widać że prawa strona zdecydowanie mu nie leży.
Tylko remis ale na spokojnie ufam że będzie coraz lepiej.

kuppanjaja | 24.08.2019 21:14

I po tryplecie xD

KapitanFCB | 24.08.2019 21:15

Ale sensacja.Real Valladolid stracił punkty z tak ogórkowa drużyną.Nawet kelnerzy z 3 ligi hiszpańskiej wygrały z białymi prześcieradłami.To żaden wyczyn.

hablador | 24.08.2019 21:18

Przed meczem zastanawiałem się kiedy stara gwardia Realu zacznie się sypać. To już, czy to na razie wypadek przy pracy?Piękny gol Benzemy.

Ermac | 24.08.2019 21:36

Zidane miał dziś odczarować Bernabeu, ale nie odczarował.

Zbyt wiele wolnej przestrzeni między obrońcami, a pomocnikami. Momentami straszne dziury, Zidane będzie musiał coś tutaj zaradzić, bo lepszy przeciwnik skrzętnie to wypunktuje.

Ermac
Ten mecz to w ogóle wyglądał jak na podwórku, zwłaszcza druga połowa, bo w pierwszej była raczej wyraźna dominacja Realu, który całkiem ładnie grał w piłkę, no ale po przerwie to już raz jedni ławą atakowali raz drudzy, i tak wkoło, ale tempo meczu fajne, dobrze się na to patrzyło, pomimo tych braków taktycznych :)

Vinicius na prawej stronie to chyba nie jest dobry pomysł... Chłopak grając z tej strony tylko wrzuca na pałę, widać że mu ta strona nie odpowiada, żadnych zejść do środka, jakiś pojedynków, szukania bramki... Także będzie ciężko go z Hazard'em pogodzić...

marian0 | 25.08.2019 04:21

@Ricardo Roomest
Fakt, trochę smutno/żal, że James był jednym z niewielu, któremu mimo wszystko się chciało wygrać to spotkanie. Nie powiem, że widoczny brak Hazarda, bo go jeszcze nie było, ale mimo wszystko wynik z Valladolid powienien być jednoznaczny. Nie usprawiedliwia tego kadra, bo chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć, że którakolwiek pozycja była w RV TEORETYVZNIE mocniejsza od ich odpowiedników z Valladolid. Cóż, powodzenia dla obydwu Realimi miłych snów, a propos godziny ;)

marian0 | 25.08.2019 04:50

@Joker
Do końca trzymam kciuki, choć sam w to nie wierzę, że Hazard, będzie takim wolnym elektronem w środku pola/na lewym skrzydle. Wtedy na lewej flance mógłby grać Vini, z tym że ktoś z CKM-u musiałby stracić pierwszy skład. Bale, James, Isco- trójka, która miała osądzić o korzystnym wyniku- tej samej trójki już w połowie lipca miało na Santiago Bernabeu nie być... Przewrotny los... chce ze mną grać w pokera- rampampararapampam! ;)

TteamWand | 25.08.2019 10:02

Ustawienie na papierze nie ma żadnego znaczenia bo całość i tak rozchodzi się o to ze i V i H musza grać tak by moc zejść do środka na prawa nogę. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest gra na 4 z przodu na co nie ma szans. Zwłaszcza ze na prawa stronę jest Bale i James.
Każdy kto oglądał V przed sezonem wiedział ze 90% jego akcji to zejście do środka i pare razy pisałem jak się skończy ustawianie go na prawej flance.
Gol Benzemy cudny.
Ja żałuje ze Real nie wygrał bo może jeszcze kogoś kupią przez tą porażkę. Real wydał 300 mln na Hazarda i rezerwowych. Podobno nadrzędnym celem miała być PD a nie ma wg mnie na to żadnych szans. Strata pkt na El Madrigal i będzie upał we wrześniu w Madrycie. Na szczęście dla Realu Barca raczej będzie dotrzymywać kroku w pierwszych kolejkach Realowi :)

To może być sezon Atletico.

Krax | 25.08.2019 13:39

Wkurzenie jest ogromne, ale daleki jestem od krytykowania drużyny, bo takiego zaangażowania bardzo dawno w Realu nie widziałem. Ciężko powiedzieć co zawiodło. Na pewno dużym błędem była zamiana stron Bale'a i Viniciusa, bo przecież przy wejściu V zajmował lewą stronę. Nie wiem czemu miało to służyć.

No nic, wynik na pewno byłby bardziej sprawiedliwy gdyby Real wygrał, ale za dobrą grę i zaangażowanie niekoniecznie otrzymuje się 3pkt. Wiem na pewno, że Real z taką grą ma wielkie szanse na wygranie ligi, bo stracić punkty zawsze można, ale ważne w jakim stylu.