Beniaminek lepszy od Evertonu

Jordan Pickford

W pierwszym meczu trzeciej kolejki Premier League piłkarze Aston Villi pokonali na swoim stadionie 2:0 Everton. W samej końcówce fatalne pudło zaliczył Theo Walcott, co zemściło się na drużynie z Goodison Park w doliczonym czasie gry.

Jeszcze kilka lat temu stracie z udziałem obu teamów byłoby postrzegane jako rywalizacja dwóch drużyn ze środka ligowej tabeli. Niemniej ostatnie okno transferowego pozwala przypuszczać, że ekipa z Liverpoolu ma znacznie większe ambicje. Nieco inaczej wygląda sytuacje The Villains, którzy według wielu ekspertów mogą bronić się przed spadkiem z ligi.

Na boisku zbyt wiele ciekawych sytuacji z udziałem obu teamów nie było. W pierwszej połowie jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 22. minucie. Na nieszczęście dla gości zakończyła się ona golem, której autorem był Wesley. Brazylijczyk wykorzystał podanie Joty i Aston do przerwy prowadziła 1:0.

W drugiej części spotkania, a dokładniej w 82. minucie Alex Iwobi był bliski wyrównania stanu rywalizacji, ale piłkę po jego próbie ostatecznie nie dała gola wyrównującego Evertonowi. W każdym razie podopieczni Marco Silvy nie chcieli się tym załamywać, szukając kolejnych okazji do zdobycia bramki.

Sporo emocji piłkarskich miało miejsce w ostatnich fragmentach rywalizacji. The Toffees najpierw mieli wyborną sytuację do zdobycia bramki na 1:1, którą zmarnowali. Tymczasem chwilę później gola na 2:0 dla The Villains strzelił Anwar El Ghazi. Tym samym gospodarze sięgnęli po pierwszy komplet punktów po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Aston Villa – Everton 2:0 (1:0)

1:0 Wesley 22′
2:0 El Ghazi 90+4′