Borussia z wygraną, Piszczek z asystą

Łukasz Piszczek

Z pełną pulą z RheinEnergieStadion wróci do Dortmundu miejscowa Borussia, która w piątkowym boju drugiej kolejki Bundesligi pokonała FC Köln 3:1. Swój udział przy zwycięstwie zawodników BVB miał reprezentant Polski w osobie Łukasza Piszczka. 34-latek zaliczył kluczowe podanie przy jednym z trafień.

Podopieczni Luciena Favre’a przystępowali do swojego starcia w roli zdecydowanego faworyta. Beniaminek niemieckiej ekstraklasy na swoim stadionie nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry, co zapowiadało ciekawy bój z udziałem obu drużyn, które nie zamierzały barykadować swoich świątyń.

Dość niespodziewanie wynik rywalizacji otworzyli w 29. minucie gospodarze. Piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował po strzale głową Dominikc Drexler. Jednocześnie na przerwę w lepszych nastrojach udali się zawodnicy Achima Beierlorzera.

W drugiej połowie wicemistrzowie Niemiec doprowadzili jednak do wyrównania, gdy bramkę zdobył Jadon Sancho. Anglik wykorzystał podanie od Thoragna Hazarda, oddając strzał z narożnika pola karnego, przy którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał Timo Horn.

Na jednym trafieniu dortmundczycy nie poprzestali. Tuż przed końcem zawodów gola na wagę wygranej ekipy z Signal Iduna Park strzelił Achraf Hakimi, który wykorzystał dośrodkowanie Piszczka, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową.

Gdy wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie już zmianie, to jego rezultat ustalił Paco Alcacer, zdobywając bramkę na 3:1 dla Borussii. Jednocześnie dortmundzka ekipa mogła cieszyć się z drugiego z rzędu ligowego zwycięstwa, które jednak nie przyszło Borussii bez kłopotu.

FC Köln – Borussia Dortmund 1:3 (1:0)

1:0 Drexler 29′
1:1 Sancho 71′
1:2 Hakimi 86′
1:3 Alcacer 90+4′