Real Valladolid wygrał z Betisem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.08.2019 23:00

La Liga

W przedostatnim niedzielnym starciu w ramach pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Betis przegrał na swoim stadionie 1:2 z Realem Valladolid. Goście szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili rzutem na taśmę.

W poprzedniej kampanii ekipa z Andaluzji musiała zadowolić się miejscem w środku ligowej stawki, chociaż na finiszu rozgrywek Betisowi zabrakło zaledwie trzech punktów do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Tymczasem drużyna z Kastylii i Leon do końca musiała się bronić przed spadkiem.

Gospodarze rywalizacji już od ósmej minuty musieli grać w osłabieniu, bo w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali jednego z rywali faulował Joel Robles. To była w zasadzie jedyna warta odnotowania sytuacja w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji.

Po zmianie stron natomiast wynik rywalizacji otworzyli goście. Na listę strzelców wpisał się Sergi Guardiola, oddając mocny strzał sprzed pola karnego. Radość w prowadzenia w ekipie z Valladolid trwała jednak chwilę, bo już w 69. minucie do wyrównania doprowadził Loren Moron. 25-latek wykorzystał podanie od Emersona.

Tymczasem w ostatnich minutach rywalizacji gola na wagę wygranej gości strzelił Oscar Plano. 28-latek strzałem z bliska wykończył koronkową akcję swojej drużyny, dzięki czemu team Sergio wywalczył pełną pulę na Estadio Benito Villamarin.

Real Betis - Real Valladolid 1:2 (0:0)

0:1 Guardiola 63'