Mnóstwo goli w Dortmundzie i Leverkusen

Łukasz Piszczek

W sobotę, o godzinie 15:30, rozegrane zostało pięć spotkań w ramach pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi. Początek sezonu przyniósł nam masę goli, a najciekawiej było w Dortmundzie, gdzie padło sześć bramek, a także w Leverkusen, gdzie Aptekarze grali z Paderborn.

Zacznijmy od starcia Borussii Dortmund z Augsburgiem. Wicemistrz Niemiec świetnie rozpoczął bowiem sezon 2019/2020 i ograł swojego przeciwnika w stosunku pięć do jednego. Warto wspomnieć, że prowadzenie co prawda pierwsi objęli goście, ale potem całe starcie było już pod dyktando ekipy z Zagłębia Ruhry.

W starciu na Signal Iduna Park szczególnie warto wspomnieć o Paco Alcacerze, który rozegrał świetny mecz, strzelając dwa gole i notując jedną asystę, a także o Jadonie Sancho, który również zaprezentował pełnię swoich umiejętności.

Innym świetnym starciem był mecz w Leverkusen. Na BayArena gospodarze pokonali bowiem Paderborn w stosunku trzy do dwóch. Ten mecz, oprócz wielu świetnych goli, warto zapamiętać przede wszystkim ze względu na niesamowicie szybkie tempo rozgrywki, które utrzymywała się od pierwszej do ostatniej minuty.

W innych starciach również emocji nie brakowało. Warto zanotować, że swoje starcia wygrał Wolfsburg i Freiburg (trzy gole w przeciągu pięciu minut), a także Fortuna Dusseldorf, która okazałą się zespołem lepszym od Werdera Bremy.