Tylko remis Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Nieudanie nowy sezon Bundesligi zainaugurowali piłkarze Bayernu Monachium, którzy przed własną publicznością tylko zremisowali 2:2 z Herthą Berlin. Obie bramki dla bawarskiego zespołu zdobył Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania w 24. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Gnabry’ego z prawej stronie boiska, wślizgiem skierował futbolówkę do bramki gości z sześciu metrów.

Odpowiedź Herthy była jednak zabójcza. W 36. minucie goście z Berlina doprowadzili do wyrównania. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Lukebakio, piłka odbiła się od pleców Vedada Ibisevicia i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

Trzy minuty później Manuel Neuer musiał po raz drugi wyciągać futbolówkę z siatki. Po świetnym podaniu Ibisevicia, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bayernu do siatki trafił Marko Grujić. Tym samym Hertha w bardzo dobrych humorach mogła schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie Bayern szukał okazji do zdobycia wyrównującego gola. W 58. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jedenastkę dla bawarskiej drużyny, po tym jak Grujić nieprzepisowo zatrzymywał Lewandowskiego. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał sam poszkodowany.

Jak się jednak później okazało, był to ostatni gol piątkowego spotkania, które zakończyło się remisem 2:2.

Bayern Monachium – Hertha Berlin 2:2 (1:2)

1:0 Lewandowski 24′
1:1 Ibisević 36′
1:2 Grujić 39′
2:2 Lewandowski (k.) 60′