REKLAMA
REKLAMA

Chiellini pod wrażeniem Sarriego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  15.08.2019 12:15
Chiellini pod wrażeniem Sarriego

Giorgio Chiellini  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kapitan Juventusu Giorgio Chiellini zwrócił uwagę na dokładność, z jaką pracuje nowy szkoleniowiec zespołu Maurizio Sarri.

Sarri latem zastąpił na stanowisku trenera mistrzów Włoch Massimiliano Allegriego i zrobił pozytywne wrażenie na 35-letnim obrońcy.

- Uderzyło mnie to, jak skrupulatny jest w swoim podejściu, we wszystkim, co robi – powiedział Chiellini.

- Można powiedzieć, że jest skrupulatny na najwyższym poziomie, bo zawsze szuka doskonałości. Myślę, że to właśnie mnie najbardziej uderzyło w nim – dodał kapitan Starej Damy.

- Drużyna jest nadal w trybie treningowym. Staramy się sprostać wymaganiom naszego trenera. Pojawiły się także nowe twarze. Zostały nam 10 dni, nasz ostatni towarzyski mecz w sobotę przed rozpoczęciem sezonu będzie ważny – mówił obrońca Juventusu.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

Fan_Tulipan | 15.08.2019 12:36

Maurizio Sarri zawsze był skrupulatny i doskonały w nienawiści do Juventusu. Zachowanie i podejście Sarriego odnośnie Juventusu było zawsze jednoznaczne...

grudzień 2015 r.
– "Co Napoli musi zrobić, żeby dostać rzut karny? Musi mieć koszulki w pasy" – stwierdził Włoch, wyraźnie sugerując, że sędziowie zdecydowanie chętniej gwiżdżą “jedenastki” dla Juventusu.

styczeń 2016 r.
Juventus gra w innej lidze, trudno mówić o taktyce i wypełnianiu luk po piłkarzach, którzy nas opuszczają, skoro oni są faworyzowani – przeżywał pod koniec stycznia 2016

luty 2017 r.
Sarri rozważa pozwanie gazety "Il Tempo", która opublikowała informację o jego rzekomym potajemnym spotkaniu z władzami Juventusu.
- "Ja w Juventusie? Nigdy! To kłamliwe doniesienia! Porozmawiam z prawnikami i zobaczymy, czy są podstawy do pozwu. Nie pytajcie mnie już o to, by wstanę i wyjdę..."

luty 2018 r.
- "Lega Calcio jednym sprzyja, innym nie. Zawsze gramy po nich..." Sarri o układach Juventusu i terminarzu rozgrywek.

kwiecień 2018 r.
Przed spotkaniem Juventu-Napoli kibice mistrzów Włoch wyklinali i pluli w kierunku autokaru wiozącego drużynę Napoli. Maurizio Sarri pokazał im środkowy palec. Tak tłumaczył swoje zachowanie.
- "Odpowiedziałem grupie ludzi, która opluwała nasz autokar i obrażała nas za bycie neapolitańczykami..."

Można powiedzieć, że jest doskonały.

Bianconeri18 | 15.08.2019 12:45

Fan_Tulipan

Masz rację ale jako profesionalista wykonuję swój zawód po prostu choć no mógł ominąć Turyn no cóż :)  Liczy na puchary swoje i kasę :)

meiso2 | 15.08.2019 13:37

Ja uwielbiam czytać Tulipana czy dalmare. Ból dupy względem Juve jest u nich fantastyczny, choć przejawia się nico inaczej :)

LeicesterSince0 | 15.08.2019 15:10

Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one - niestety dla każdego związanego (i przywiązanego) do Napoli gracza czy trenera przychodzi moment w którym uświadamiają sobie, że ta drużyna wyżej już nie podskoczy i nie mają skrupułów żeby przejść do Juve jeśli oferta leży na stole.

nanana-is-one | 15.08.2019 22:22

@OSCar
Gdyby Chiellini mówił o miłości Sarriego do Juve to przykłady podane przez Funtulipana, obalające tę tezę, były by świetne, a tak to komentarz meiso2 wydaje się nadzwyczaj trafny :) więc zachęcam do skorzystania z własnej recepty i do podzielenia się nią z Funtulipanem.

Natomiast żaden z komentarzy nie odnosi się do słów Chelliniego, oceniającego profesjonalizm Sarriego :) ja z oceną wstrzymam się do końca sezonu ;)

Outlander | 16.08.2019 09:35

Prawda jest taka że ja zakładam jeden słabszy sezon!

Nie oczekuje od Sarriego iż poukłada to wszystko w dwa miesiące. Jak zaczną grać od lutego na fazę pucharową LM to będzie REWELACJA.

Trzeba być niespełna rozumu by po zmianie trenera i sztabu szkoleniowego, a co za tym idzie zmianie metod treningowych oraz systemu gry oczekiwać świetnej gry po 2 miesiącach.

2 miesiące to ćwiczą też nie wszyscy bo przecie ostatni powrót z wakacji miał miejsce jakieś 2 tygodnie temu (Dybala i Sandro) więc cały skład ćwiczy razem dopiero 14 dni. Doszli nowi piłkarze, duża rotacja w obronie więc i ze zgraniem będzie problem. Na wszystko potrzeba czasu!

Wypelnić 5-letni okres pracy Allegriego ze składu też nie będzie takim szybkim i prostym zadaniem (rzadko trenerzy pracują w klubie tyle czasu).

Jak dla mnie ocena Sarriego będzie dopiero za dwa lata (wtedy albo będę go bronił jak przez te dwa lata albo dołączę do "jęczków"). Niemniej czasu ma dużo, piłkarzy dobrych więc niech tworzy!

nanana-is-one | 16.08.2019 09:42

@OSCar
Wiem o tym, ale tym razem do meiso2 można mieć najmniejsze pretensje, nie on to rozpoczął ;)

meiso2 | 16.08.2019 12:39

@OSCar a czy ja w ogóle odnosiłem się do konkretnego komentarza? Poczytaj co wypisuje Tulipan, to zobaczysz, że on bardziej Juve nienawidzi niż kocha Napoli xD dalmare to wyższa szkoła jazdy, bo ona, jak na kobietę przystało, przemyca swoje buldupienie dużo subtelniej, ale czytając od lat komentarze na tej stronie mam piękny materiał do analizy i zawsze szczerze się uśmiecham :)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy