Tradycji stało się zadość, Man City gromi West Ham

Raheem Sterling

Po raz piąty za kadencji Josepa Guardioli piłkarze Manchesteru City mierzyli się w Londynie z West Hamem United i po raz piąty strzelili tej ekipie minimum cztery gole. The Citizens wygrali 5:0 w pierwszej kolejce angielskiej ekstraklasy z Młotami.

Mistrzowie Anglii zaczyna walkę o obronę tytułu na stadionie, na którym w ostatnich czterech meczach strzelili 17 goli. Nic zatem dziwnego, że podopieczni Josepa Guardioli przystępowali do swojej potyczki w roli zdecydowanych faworytów. Przedstawiciele stołecznej ekipy po dużych wzmocnieniach liczyli jednak na sprawienie niespodzianki.

Cały mecz polskiego golkipera

W pierwszej połowie Man City zdobył jedną bramkę, które autorem był Gabriel Jesus. Brazylijczyk w 25. minucie wykorzystał dośrodkowanie Kyle’a Walkera, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Na jednym golu zwodnicy Obywateli nie chcieli poprzestać. Swoich sił spróbowali Kevin De Bruyne i jeszcze raz Gabriel Silva, ale po tych próbach Łukasz Fabiański nie dał się zaskoczyć.

Tymczasem po zmianie stron Man City cztery razy skierował piłkę do siatki. Niemniej sędzia zawodów uznał trzy gole, a jeden został anulowany po weryfikacji VAR, co wywołało radość kibiców gospodarzy na Olympijsky stadion.

Zvariowane zabawy

Ze zdobycia dwóch bramek miał okazję cieszyć się Raheem Sterling, wpisując się na listę strzelców po raz pierwszy w 52. minucie, gdy posłał futbolówkę między nogami reprezentanta Polski. Z kolei w 75. minucie Anglik zaliczył dublet.

Wynik rywalizacji mistrzowie Anglii podwyższył w 86. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Sergio Aguero. Z kolei rezultat spotkania ustalił Sterling, kompletując hat-tricka.

Jednocześnie od zwycięstwa zaczęli zmagania w nowej kampanii Premier League piłkarze Obywateli. W kolejnej serii gier Man City u siebie zagra z Tottenhamem Hotspur, a Młoty w delegacji zagrają z Brighton & Hove Albion F.C.

West Ham United – Manchester City 0:5 (0:1)

0:1 Gabriel Jesus 25′
0:2 Sterling 52′
0:2 Sterling 75′
0:4 Aguero 85′ (k.)
0:5 Sterling 90+2′