El. LE: Riga eliminuje mistrzów Polski

Waldemar Fornalik

Piast Gliwice w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy nie obronił zaliczki z pierwszego meczu, przegrywając z FC Rigą 1:2. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Górnego Śląska żegna się z europejskimi pucharami.

Przed tygodniem podopieczni Waldemara Fornalika pokonali ekipę z Rygi 3:2. Chociaż mistrzowie Polski po pierwszej połowie zdołali odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni, to jednak trafienie dla Łotyszy w końcowych fragmentach rywalizacji nieco skomplikowało sytuację Piastunek.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na Stadions Skonto byli świadkami dwóch goli. Wynik rywalizacji został otwarty w 20. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jorge Felix. Pomocnik gliwiczan popisał się efektownym lobem, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Radość w szeregach Piasta trwałą zaledwie kilka minut, bo już w 26. minucie do wyrównania doprowadził Armands Petersons. 28-latek wyróżnił się mocnym uderzeniem z dystansu, zmuszając do kapitulacji Frantiska Placha. Na przerwę obie drużyny udały się z rezultatem 1:1.

W drugiej połowie mistrzowie Polski starali się wyjść po raz drugi na prowadzenie. Okazję na zdobycie drugiej bramki miał Hiszpan Felix, ale na jego przeszkodzie stanął bramkarz Rigi. Tymczasem w 70. minucie Elvis Stuglis znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale jej nie wykorzystał.

Gdy wydawało się, że Piast wywalczy awans do kolejnej fazy rozgrywek, to w ostatnich minutach rywalizacji na listę strzelców wpisał się Kamil Biliński, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry. Do końca meczu rezultat już się nie zmienił, więc Piastunki pożegnały się z europejskimi pucharami.

FC Riga – Piast Gliwice 2:1 (1:1)