Beniaminek górą w Krakowie

ŁKS Łódź wraca do Ekstraklasy
ŁKS Łódź Na zdjęciu: ŁKS Łódź wraca do Ekstraklasy

Pierwsze ekstraklasowe zwycięstwo od 31 marca 2012 roku odnieśli piłkarze ŁKS-u Łódź, którzy w pierwszym sobotnim spotkaniu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy ograli na wyjeździe Cracovię Kraków 2:1 (1:0). Gole dla beniaminka zdobyli Sekulski i Rozwandowicz, a w końcówce na listę strzelców po drugiej stronie wpisał się Hanca.

Po remisie z Zagłębiem w Lubinie, opiekun Pasów, Michał Probierz, dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce Cracovii – miejsca Hrosso, Datkovicia, Dytyateva i Wdowiaka zajęli Pesković, Siplak, Jablonsky oraz Helik. ŁKS wystąpił za to w identycznym zestawieniu, jak przed tygodniem przeciwko Lechii.

Od początku sporo działo się na murawie stadionu przy Kałuży – w pierwszym kwadransie gry, choć najpierw przewagę osiągnęli goście, to krakowianie dwukrotnie dochodzili do sytuacji podbramkowych. W obu przypadkach, piłka trafiała pod nogi Lopesa, którego najpierw zatrzymał Kołba, a kilka minut póżniej, Hiszpan ostemplował słupek.

W 16. minucie gry, futbolówka znalazła się za to w siatce Cracovii – doskonałe, prostopadłe podanie w pole karne posłał Dani Ramirez, a sytuację jeden na jednego z bramkarzem wykorzystał Sekulski. Kolejne minuty pierwszej połowy przebiegały pod dyktando zespołu Michała Probierza, ale wynik przed 45 minutą nie uległ już zmianie.

Dziesięć minut po przerwie, łodzianie prowadzili już 2:0 – po zagraniu Wolskiego, ręką we własnej szesnastce zagrał Siplak, a jedenastkę na gola zamienił Rozwandowicz. W 78. minucie indywidualną akcję przeprowadził Klimczak, który najpierw założył “siatkę” Wdowiakowi, a potem uderzył z bardzo ostrego kąta, ale strzał wybronił nogą Pesković.

W kolejnych minutach ŁKS stworzył sobie jeszcze dwie sytuacje – najpierw technicznego uderzenia prawą nogą spróbował Dani Ramirez, ale piłka przefrunęła tuż nad poprzeczką, natomiast płaskie uderzenie Pirulo zostało zatrzymane przez Peskovicia.

W 85. minucie, dosłownie o włos od gola kontaktowego byli gospodarze, ale po strzale Lopesa, futbolówka przetoczyła się po linii bramkowej i trafiła w ręce bramkarza z Łodzi. Pięć minut później było już jednak 1:2 – po dograniu Wdowiaka z lewego skrzydła, straty zmniejszył Hanca.

Kiedy następne mecze?

Kibice z Łodzi z pewnością mogą być zadowoleni z początku sezonu – po meczach z dwoma pucharowiczami, beniaminek ma bowiem w swoim dorobku aż cztery punkty. W następnej kolejce, łodzianie zagrają przed własną publicznością z Lechem Poznań, natomiast Pasy pierwsego ligowego zwycięstwa w tym sezonie poszukają w starciu z Rakowem.

Cracovia Kraków – ŁKS Łódź 1:2 (0:1)

0:1 Sekulski 16′
0:2 Rozwandowicz (k.) 56′
1:2 Hanca 90′

Helik, Jablonsky – Klimczak, Sobociński

Cracovia: Pesković – Siplak, Jablonsky, Helik, Rapa – Gol – Pestka (30′ Lusiusz), Dimun (60′ Hanca), van Amersfoort, Cecarić (61′ Wdowiak) – Rafa Lopes

ŁKS: Kołba – Klimczak, Sobociński, Rozwandowicz, Grzesik (78′ Bogusz) – Kalinkowski – Ramirez, Wolski, Piątek, Bryła (46′ Pirulo), Sekulski (68′ Kujawa)