PNA: Senegal w finale

Sadio Mane

Reprezentacja Senegalu – na PNA – wygrała z Tunezją 1:0 (po dogrywce). Tym samym zawodnicy Aliou Cisse awansowali do finału tej imprezy.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze z Tunezji mogli wyjść na prowadzenie w 22. minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Msakni.

Kilka minut potem okazję miał Sabaly. Senegalczyk trafił jednak tylko w słupek bramki strzeżonej przez Hassena.

W 39. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mane. Gracz Liverpoolu nie uderzył jednak wystarczająco precyzyjnie i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

W 75. minucie Tunezyjczycy mieli rzut karny. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał jednak Sassi.

Kilka minut później to Senegal miał okazję z 11 metrów. Nieskutecznym egzekutorem tym razem okazał się Saivet.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ponownie szansę miał Saivet. Uderzył jednak niecelnie i o losach tego półfinału musiała zadecydować dogrywka.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 100. minuty. Wtedy to piłka niefortunnie odbiła się od Bronna i Senegal objął prowadzenie 1:0.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Senegal awansował do finału PNA.

Senegal – Tunezja 1:0 (0:0, 0:0)

1:0 Bronn 100′ (sam.)