Brazylia triumfuje w Copa America!

Gabriel Jesus

Reprezentacja Brazylii po raz dziewiąty w historii zwyciężyła w Copa America. W finałowym spotkaniu, podopieczni Tite pokonali 3:1 Peru.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Canarinhos, którzy już po kwadransie byli na prowadzeniu. Z prawej strony boiska świetnie zachował się Gabriel Jesus, który ograł dwóch rywali, a następnie precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła prosto na nogę niepilnowanego Evertona, który pewnym uderzeniem z siedmiu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Tymczasem w 41. minucie, prowadzący ten mecz sędzia Roberto Tobar, podyktował rzut karny dla reprezentacji Peru za zagranie piłki ręką przez Thiago Silvę. Kilka chwil później jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Paolo Guerrero.

Radość reprezentantów Peru nie trwała jednak długo, bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus, który wykorzystał dobre podanie Arthura.

W drugiej połowie Brazylijczycy kontrolowali wydarzenia na boisku, ale od 70. minuty mieli utrudnione zadanie, bowiem musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Gabriel Jesus.

W 87. minucie Canarinhos wywalczyli rzut karny. W “szesnastce” nieprzepisowo powstrzymywany przez Zambrano był Everton. Kilkadziesiąt sekund później wynik meczu na 3:1 ustalił Richarlison.

Brazylia – Peru 3:1 (2:1)

1:0 Everton 15′
1:1 Guerrero (k.) 44′
2:1 Gabriel Jesus 45+3′
3:1 Richarlison (k.) 90′