Copa America: Peru w finale!

Copa America 2019
Na zdjęciu: Copa America 2019

Reprezentacja Peru została drugim finalistą Copa America 2019. W półfinałowym meczu pewnie 3:0 pokonała Chile.

Pierwsza połowa świetnie ułożyła się dla Peruwiańczyków. W 21. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Edison Flores, do którego piłka trafiła po zgraniu głową przez Andre Carillo na lewej stronie pole karnego i mocnym uderzeniem pokonał Ariasa.

W 38. minucie na 2:0 podwyższył Yoshimar Yotun, który trafił do siatki strzałem sprzed pola karnego po dograniu Carillo.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. W doliczonym czasie gry trzeciego gola zdobył Paolo Guerrero, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Renato Tapii.

Chile miało jeszcze okazję do zdobycia honorowego gola, ale rzutu karnego, uderzając w stylu Panenki, nie zdołał wykorzystać Eduardo Vargas.

Chile – Peru 0:3 (0:2)

0:1 Flores 21′