CONCACAF Gold Cup: Awans Meksyku po rzutach karnych

Concacaf Gold Cup 2019
Na zdjęciu: Concacaf Gold Cup 2019

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale Złotego Pucharu CONCACAF, Meksykanie wyeliminowali Kostarykę – podopieczni Gerarda Martino do awansu potrzebowali jednak konkursu jedenastek, albowiem po 120 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Bramki zdobyli wcześniej Raul Jimenez i Bryan Ruiz. Meksyk w półfinale zmierzy się z Haiti w nocy z wtorku na środę.

Wszystko, co najciekawsze w pierwszej połowie, działo się w ostatnim jej kwadransie. Najpierw pokazał się Borges, który w 31. minucie minimalnie niecelnie uderzał z rzutu wolnego, a siedem minut później, trafił z 13 metrów w słupek. Tuż przed przerwą, prowadzenie objęli jednak Meksykanie, kiedy to płaskim uderzeniem z dziewięciu metrów Moreirę pokonał Jimenez.

Podopieczni trenera Martino z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo – siedem minut po przerwie, arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego za faul Luisa Rodrigueza na Campbellu, a z jedenastu metrów nie pomylił się Ruiz. W 58. minucie, na uderzenie z dystansu zdecydował się Jimenez, ale Moreira zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Ostatnie pół godziny regulaminowych 90 minut przyniosło jeszcze dwie sytuacje dla Meksyku – w 62. minucie, płaski strzał Jimeneza z pięciu metrów minął bramkę w bezpiecznej odległości, a trzy minuty przed końcem, Carlos Rodriguez trafił jeszcze w poprzeczkę.

W dogrywce jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 108. minucie, kiedy to płaski strzał McDonalda doskonale wybronił Ochoa. O awansie do półfinału zadecydowała więc seria rzutów karnych – choć Meksykanie rozpoczęli ją od pudła Raula Jimeneza, to ostatecznie El Tri mogli cieszyć się ze zwycięstwa, albowiem później swoje próby zmarnowali Leal i Fuller. Poniżej pełny zapis konkursu jedenastek:

0:0 – strzał Jimeneza broni Moreira!