Copa America: Urugwaj pokonał Chile

Edinson Cavani

W meczu dwóch najlepszych zespołów grupy C Copa America, reprezentacja Urugwaju skromnie 1:0 pokonała Chile i do fazy pucharowej awansowała z pierwszego miejsca.

W pierwszej połowie, mimo dogodnych okazji z obu stron, kibice nie obejrzeli ani jednego gola. W drugiej odsłonie spotkania wynik również długo nie ulegał zmianie.

Dopiero osiem minut przed zakończeniem meczu Urugwaj wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jonathana Rodrigueza, świetnym uderzeniem głową chilijskiego bramkarza zaskoczył Edinson Cavani. Był to jedyny gol tego spotkania.

Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału. Reprezentację Urugwaju czeka pojedynek z Peru, natomiast Chilijczycy zmierzą się z Kolumbią.

Chile – Urugwaj 0:1 (0:0)

0:1 Cavani 82′

Urugwaj – Gonzalez

Chile: Arias – Medel (55′ Lichnovsky), Jara (90′ Castillo), Maripan – Pulgar – Diaz, Aranguiz, Hernandez, Opazo – Sanchez, Vargas (77′ Fernandes)

Urugwaj: Muslera – Gonzalez, Gimenez, Godin, Caceres – De Arrascaeta (76′ Rodriguez), Valverde (90+2′ Coates), Bentancur, Lodeiro (46′ Nandez) – Cavani, Suarez