CONCACAF Gold Cup: Kostaryka i Haiti w ćwierćfinale

Concacaf Gold Cup 2019
Na zdjęciu: Concacaf Gold Cup 2019

Ostatniej nocy poznaliśmy dwóch ćwierćfinalistów Złotego Pucharu CONCACAF 2019 – drugie zwycięstwa w grupie odniosły reprezentacje Haiti i Kostaryki, dzięki czemu zagwarantowały sobie udział w fazie pucharowej turnieju. Z rozgrywkami pożegnały się za to Bermudy i Nikaragua.

Pierwsi na murawie Toyota Stadium w Frisco pojawili się reprezentanci Nikaraguy i Haiti – Haitańczycy sprawę załatwili jeszcze przed przerwą. W 22. minucie, Lorente został zaskoczony przez Sabata, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Wynik ustalony został nieco ponad dziesięć minut później – po strzale Barrery, futbolówkę niefortunnie do własnej siatki skierował Rosas.

Pół godziny potrzebowali za to Kostarykanie, by otworzyć wynik meczu z Bermudami – po centrze z rzutu rożnego strzał Borgesa odbił jeszcze bramkarz, ale ze skuteczną dobitką pospieszył George. Dziewięć minut po zmianie stron, faworyci podwyższyli na 2:0 za sprawą Aguilara, który umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku. Bermudy stać było tylko na jednego gola – w 59. minucie, po faulu Borgesa, rzut karny wykorzystał Wells.

Kiedy następne mecze?

Ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B poznamy w nocy z poniedziałku na wtorek – Bermudy zagrają o trzecie miejsce z Nikaraguą, a stawką konfrontacji pomiędzy Haiti i Kostaryką będzie triumf w grupie. Dziś w nocy druga kolejka grupy C: Salwador podejmie Jamajkę, a Honduras powalczy z Curacao.

Nikaragua – Haiti 0:2 (0:2)