Copa America: Paragwaj na remis z Katarem

Copa America 2019
Na zdjęciu: Copa America 2019

W drugim spotkaniu grupy B Copa America, reprezentacja Paragwaju zremisowała 2:2 z Katarem, choć prowadziła w tym meczu już 2:0.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Paragwaju, który już w czwartej minucie objął prowadzenie. Z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką do siatki trafił Oscar Cardozo. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie

Dziesięć minut po przerwie Paragwaj zdobył drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Derlis Gonzalez, który zaskoczył bramkarza Kataru mocnym uderzeniem zza pola karnego.

Katarczycy nie zamierzali się jednak poddawać. W 68. minucie kontaktowego gola, pięknym strzałem sprzed pola karnego zdobył Almuiz Ali. Osiem minut później było już 2:2. Po strzale Bualima Chuchiego i interwencji bramkarza piłka zmierzała do siatki. Futbolówkę wybić próbował jeszcze Juan Rodrigo Rojas, ale trafił do własnej bramki. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Paragwaj – Katar 2:2 (1:0)

1:0 Cardozo 4′
2:0 Gonzalez 55′