Union Berlin w Bundeslidze!

Rafał Gikiewicz

Union Berlin po raz pierwszy zagra w Bundeslidze! Drużyna Rafała Gikiewicza w barażowych spotkaniach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej okazała się lepsza od VfB Stuttgart.

Pierwsze spotkanie w Stuttgarcie zakończyło się remisem 2:2, który był korzystny dla zespołu z Berlina. W rewanżu gospodarzy zadowalał bezbramkowy remis.

W pierwszej połowie poniedziałkowego spotkania groźniejsi byli goście, ale w bramce Unionu bardzo dobrze spisywał się Gikiewicz. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie Stuttgart nadal starał się atakować, ale narażał się na groźne odpowiedzi rywali. Dwukrotnie bliski zdobycia gola dla Unionu był Abdullahi, ale w obu przypadkach piłka po jego strzale trafiała w słupek.

Ostatecznie Stuttgartowi nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie Gikiewicza. Kibice nie obejrzeli ani jednego gola, ale po ostatnim gwizdku sędziego mieli wielkie powody do radości.

Union Berlin – VfB Stuttgart 0:0

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Union Berlin