Puchar Niemiec: Bayern wygrywa, Lewy z dwoma golami

Robert Lewandowski

Zawodnicy RB Lipsk przegrali z graczami Bayernu 0:3. Lewandowski zdobył dwie bramki.

Już w 11. minucie zrobiło się groźnie w polu karnym Bayernu. Poulsen po rękach Neuera trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Siedem minut potem po raz kolejny przypomniał o sobie Duńczyk. W ostatniej chwili wślizgiem interweniował jednak Kimmich.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy zaś do 29. minuty. Zdobył go Lewandowski, który precyzyjnie uderzył głową.

Kilka minut przed przerwą powinno być już 2:0. Hummels zagrał do Comana, ale Francuz zbyt długo zwlekał z uderzeniem. Finalnie z interwencją zdążył Konate, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Pod koniec tej części gry Gnabry zagrał do Lewandowskiego, lecz Polak minął się z futbolówką. Do piłki później doszedł Mueller, ale Gulacsi stanął na wysokości zadania.

Kilka minut po zmianie stron gracze ekipy z Lipska mogli doprowadzić do wyrównania, ale sytuacji sam na sam z Neuerem nie wykorzystał Forsberg.

W 49. minucie bramkarz Bayernu dobrze interweniował po strzale Wernera.

Siedem minut później piłka trafiła do Lewandowskiego. Polak uderzył, ale swoje zrobił w tej akcji Gulacsi.

W 57. minucie zawodnicy RB Lipsk powinni doprowadzić do wyrównania, ale w ostatniej chwili Suele wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Wernera.

W 63. minucie pod pole karne rywali zapędził się Hummels. Po raz kolejny dobrze interweniował jednak golkiper przeciwników.

W 69. minucie szansę na swojego drugiego gola w tym spotkaniu miał Lewandowski. Polak jednak nieznacznie przestrzelił.

Zawodnicy Bayernu podwyższyli w 78. minucie po trafieniu Comana. Sytuacja klubu z Lipska była już dramatyczna.

Na 3:0 gola zdobył zaś Lewandowski, który wykorzystał sytuację sam na sam i technicznym uderzeniem pokonał Gulacsiego.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Bayern do triumfu w lidze dorzucił też wiktorię w Pucharze Niemiec.

RB Lipsk – Bayern 0:3 (0:1)

0:1 Lewandowski 29′