Podział punktów na Benito Villamarin

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.04.2019 22:59

La Liga

Na zakończenie zmagań w 35. kolejce hiszpańskiej La Liga, Real Betis Sewilla zremisował przed własną publicznością z Espanyolem 1:1 (0:1). Goście objęli prowadzenie osiem minut przed przerwą po golu Dardera, ale w 94. minucie, punkt gospodarzom uratował Feddal.

Na pięć zmian po wtopie z Levante zdecydował się trener Quique Setien - miejsca Pau Lopeza, Sidneia, Emersona, Lorena i Leona zajęli Robles, Feddal, Lo Celso, Jese oraz Joaquin. Czterech zawodników po remisie z Celtą wymienił za to trener Rubi - zamiast Vili, Naldo, Granero i Wu mogliśmy oglądać Marmola, Duarte, Victora oraz Ginera Pedrosę.

Już w drugiej minucie gorąco zrobiło się pod bramką przyjezdnych, ale w sporym zamieszaniu, uderzenia Canalesa i Joaquina wylądowały na obrońcach Espanyolu. Katalończycy odpowiedzieć próbowali w 19. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową Marmola wybronił Robles.

W końcówce pierwszej odsłony, prowadzenie objęli goście - fatalny błąd popełnił Canales, który skiksował i zagrał futbolówkę pod nogi Borjy Iglesiasa, ten minął już nawet bramkarza, ale trafił w ustawionego na linii bramkowej obrońcę. Futbolówka padła jednak łupem Dardera, który otworzył wynik meczu.

Początek drugiej połówy należał również do gości - w 51. minucie, piłkę o centymetry obok słupka posłał Roca, a dziewięć minut później, bramka Borjy Iglesiasa nie została uznana z powodu spalonego. W 62. minucie, akcja przeniosła się pod drugie pole karne, gdzie w światło bramki nie trafił Guardado.

Kiedy wydawało się już, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem Papużek, gospodarze doprowadzili do wyrównania w czwartej minucie doliczonego czasu gry - piłkę w pole karne zacentrował Lo Celso, a kapitalnym uderzeniem z woleja futbolówkę pod poprzeczką umieścił Feddal.

Kiedy następne mecze?

Podział punktów spowodował, że drużyny utrzymały swoje miejsca i wciąż legitymują się identyczną liczbą oczek. W następnej kolejce, Espanyol podejmie Atletico, a Los Verdiblancos zmierzą się z Eibarem.

Real Betis Sewilla - RCD Espanyol 1:1 (0:1)

0:1 Darder 37'
1:1 Feddal 90+4'