Bayern drugim finalistą Pucharu Niemiec!

Robert Lewandowski

Bayern Monachium został drugim finalistą rozgrywek o Puchar Niemiec. W środowym półfinale podopieczni Niko Kovaca pokonali 3:2 na wyjeździe Werder Brema. Dwa gole w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 36. minucie gości z Monachium na prowadzenie wyprowadził Lewandowski, do którego piłka trafiła po odbiciu się od słupka.

W 64. minucie na 2:0 podwyższył Thomas Mueller, do którego piłka trafiła w polu karnym po strzale jednego z jego kolegów. Napastnik gości mocnym uderzeniem nie dał szans Pavlence.

W kolejnych minutach do ataku ruszył jednak Werder. W 74. minucie kontaktowego gola zdobył Yuya Osako, a kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Milot Rashica.

Decydująca o losach awansu bramka padła jednak w 80. minucie. Wówczas rzut karny na gola zamienił Lewandowski, zapewniając swojej drużynie awans do finału.

Werder Brema – Bayern Monachium 2:3 (0:1)

0:1 Lewandowski 36′
0:2 Mueller 64′