Hoffenheim rozbiło Schalke

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Czwarte z rzędu zwycięstwo zanotowało TSG Hoffenheim, które rozbiło dziś Schalke na Veltins Arena 5:2 na zakończenie sobotnich zmagań w 30. kolejce niemieckiej Bundesligi. Na ten moment, popularne Wieśniaki tracą tylko dwa punkty do strefy gwarantującej grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Huub Stevens dokonał czterech zmian po remisie w Norymberdze – miejsca Harita, Boujellaba, Oczipki i Skrzybskiego zajęli Carls, McKennie, Serdar i Embolo. Jednego piłkarza po zwycięstwie nad Herthą wymienił za to Julian Nagelsmann – zamiast Szalaia mogliśmy oglądać Bicakcicia.

W 22. minucie, kibice zgromadzeni na Veltins Arena mieli pierwszą okazję, by podnieść się z krzesełek – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w światło bramki nie trafił jednak Burgstaller. Trzy minuty później, było już jednak 0:1 – bardzo łatwo z Nastasiciem poradził sobie Belfodil, który silnym uderzeniem w kierunku bliższego słupka pokonał bramkarza Schalke.

Sytuacja Die Koenigsblauen uległa dodatkowemu pogorszeniu tuż przed przerwą – Demirbay dograł futbolówkę do Kramaricia, a Chorwat, mając sporo wolnego miejsca i czasu, podwyższył prowadzenie zespołu z Sinsheim na 2:0.

W 57. minucie, Schalke wywalczyło rzut wolny w niebezpiecznym miejscu – techniczny strzał Caligiuriego zdołał jednak na rzut rożny sparować Baumann. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, zakotłowało się w szesnastce Wieśniaków – arbiter odgwizdał faul Kaderabeka na Embolo, a jedenastkę na gola zamienił Caligiuri.

Z jednobramkowej straty ekipa z Gelsenkirchen cieszyła się zaledwie pięć minut, albowiem w 65. minucie, po dośrodkowaniu Belfodila z prawego skrzydła, celny strzał głową oddał Szalai. Osiem minut później było już 1:4 – piłka dość szczęśliwie trafiła pod nogi Kramaricia, który wyłożył futbolówkę “jak na tacy” Amiriemu, a ten nie miał problemów z posłaniem jej do siatki.

W 76. minucie o szczęściu mógł mówić Baumann, albowiem po mocnym strzale Serdara, futbolówka ostemplowała słupek bramki Hoffenheim. Cztery minuty później, strzelecki festiwal kontynuowali goście – po pięknym dograniu Bicakcicia “zewnętrzniakiem”, akcję skutecznie zamknął Belfodil. W końcówce, rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Burgstaller, który wykorzystał dogranie Embolo.

Kiedy następne mecze?

Trwa imponujący finisz sezonu w wykonaniu Hoffenheim, które po serii czterech zwycięstw z rzędu tracą już tylko dwa punkty do czwartego aktualnie Eintrachtu Frankfurt (Orły mają jednak swój mecz 30. kolejki jeszcze przed sobą). Za tydzień, TSG zmierzy się z Wolfsburgiem, a plasujące się na 15. miejscu Schalke, czeka derbowe starcie z Borussią Dortmund.

Schalke Gelsenkirchen – TSG Hoffenheim 2:5 (0:2)

0:1 Belfodil 25′
0:2 Kramarić 45′
1:2 Caligiuri (k.) 60′
1:3 Szalai 65′