Inter na remis z Romą

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  20.04.2019 22:29

Ivan Perisić  |  fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Podziałem punktów zakończyło się zamykające sobotnią rywalizację w 33. kolejce włoskiej Serie A starcie pomiędzy zespołami walczącymi o miejsce w następnej edycji Ligi Mistrzów - Inter zremisował przed własną publicznością z Romą 1:1. Goście objęli prowadzenie po trafieniu El Shaarawy'ego, ale punkt gospodarzom zapewnił Perisić.

Na jedną korektę w składzie po zwycięstwie nad Frosinone zdecydował się opiekun Interu, Luciano Spalletti - miejsce Icardiego na szpicy zajął Lautaro Martinez. Aż pięć zmian zaszło za to w wyjściowej jedenastce Romy po ograniu Udinese - Marcano, Manolas, De Rossi, Zaniolo i Schick zostali zastąpieni przez Kolarova, Florenziego, N'Zonziego, Pellegriniego i Undera.

Od pierwszych minut sporo działo się na murawie stadionu w Mediolanie. Rozpoczęli goście, a konkretnie Kolarov, którego uderzenie minęło słupek w niewielkiej odległości. Trzy minuty później, to gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia - piłkę w pole karne posłał Politano, ale kapitalną interwencją po strzale głową Martineza popisał się Mirante, który odbił piłkę na słupek.

W 14. minucie, na prowadzenie wyszli podopieczni Claudio Ranieriego - Dzeko zagrał do El Shaarawy'ego, który bardzo łatwo nawinął Vecino, po czym precyzyjnym uderzeniem zza linii szesnastki pokonał bezradnego Handanovicia. Dziesięć minut przed przerwą, znów po dograniu Dzeko, groźny strzał oddał El Shaarawy, ale tym razem Handanović nie miał problemów z zatrzymaniem próby Włocha.

W 42. minucie, akcja przeniosła się pod bramkę gości ze stolicy - kilku rywali przedryblował Asamoah, po którego uderzeniu piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i trafiła w boczną siatkę. Chwilę później, po silnym strzale Politano zza pola karnego, futbolówkę wypluł przed siebie Mirante, a dobijający Vecino posłał piłkę nad bramką. Kilkadziesiąt sekund później, niecelnie główkował jeszcze D'Ambrosio.

Sześć minut po zmianie stron, trochę miejsca w polu karnym gospodarzy znalazł Pellegrini, którego płaskie uderzenie minęło jednak światło bramki w bezpiecznej odległości. W 62. minucie, nerazzurri doprowadzili już jednak do wyrównania - po dośrodkowaniu D'Ambrosio, akcję skutecznie zamknął Perisić.

Siedem minut później, mogło być już nawet 2:1 - po kolejnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, w światło bramki nie zdołał trafić jednak Lautaro Martinez. W doliczonym czasie gry, szalę zwycięstwa na swoją stronę mogli przechylić jeszcze rzymianie, ale Handanović popisał się genialną interwencją po uderzeniu Kolarova.

Kiedy następne mecze?

Obie drużyny przedłużyły tym samym serię spotkań bez porażki do czterech - Inter ma aktualnie pięć punktów przewagi nad czwartym Milanem, natomiast Roma do ekipy Krzysztofa Piątka traci wciąż jedno oczko. W następnej kolejce, mediolańczycy zmierzą się z Juventusem, natomiast podopieczni Claudio Ranieriego podejmą Cagliari.

Inter Mediolan - AS Roma 1:1 (0:1)

0:1 El Shaarawy 15'
1:1 Perisić 61'

Vecino - Cristante, Zaniolo

Inter: Handanović - Asamoah, Skriniar, de Vrij, D'Ambrosio - Borja Valero, Vecino - Perisić, Nainggolan (54' Icardi), Politano (84' Politano) - Lautaro Martinez (79' Joao Mario)

Roma: Mirante - Kolarov (46' Zaniolo), Jesus, Fazio, Florenzi - N'Zonzi, Cristante - El Shaarawy, Pellegrini (81' Kluivert), Under - Dzeko