LE: Arsenal z awansem, Napoli za burtą

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

SSC Napoli nie odrobiło strat z pierwszego meczu 1/4 finału Ligi Europy z Arsenalem FC, ulegając na Stadio San Paolo londyńczykom 0:1. Piłkarze The Gunners wygrali zatem w dwumeczu z przedstawicielem Serie A 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w lepszym położeniu byli wyspiarze. Niemniej aktualni wicemistrzowie mieli nadzieje, że uda im się odwrócić losy rywalizacji. Kanonierzy jednak już w pierwszej połowie czwartkowej potyczki rozstrzygnęli kwestie awansu z tej pary.

W pierwszych dwóch kwadransach gry Napoli wypracowało sobie kilka sytuacji strzeleckich. Bliscy zdobycia bramki byli Jose Callejon i Arkadiusz Milik. Na drodze hiszpańskiego zawodnika stanął jednak Petr Cech. Tymczasem reprezentant Polski skierował piłkę do siatki, ale jego trafienie nie zostało uznane, bo gol padł ze spalonego.

Odpowiedź przedstawiciela Premier League miała natomiast miejsce w 34. minucie. Wówczas na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Alexandre Lacazette, który oddał mocny strzał z mniej więcej 25 metrów i Arsenal na przerwę udał się z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie londyńczycy mogli podwyższyć swoje prowadzenie tuż po zmianie stron. W roli głównej wystąpił Pierre-Emerick Aubameyang, ale Alex Meret nie dał się pokonać. Neapolitańczycy swoją szansę na zdobycie bramki mieli z kolei w 56. minucie, gdy z dobrej strony pokazał Dries Mertens, który skierował nawet piłkę do siatki, ale podający mu Kalidou Koulibaly był na pozycji spalonej i gol ten też nie został uznany.

Ostatecznie do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc przepustkę do gry w półfinale Europa League wywalczyli podopieczni Unaia Emery’ego.

SSC Napoli – Arsenal FC 0:1 (0:1)

0:1 Lacazette 34′