LM: Tottenham pokonał Man City!

Mauricio Pochettino

Tottenham Hotspur zrobił krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Mauricio Pochettino pokonali 1:0 na własnym stadionie faworyzowany Manchester City. O losach awansu zadecyduje jednak rewanżowe spotkanie na Etihad Stadium.

Spotkanie mogło doskonale ułożyć się dla Manchesteru City, bowiem w 12. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką przez Rose’a. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Sergio Aguero, którego uderzenie wybronił Lloris.

Tymczasem w 24. minucie przed szansą stanął Tottenham. Okazję do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie miał Kane, ale jego uderzenie świetnie wybronił Ederson. Były to zdecydowanie najgroźniejsze sytuacje w pierwszej połowie, która ostatecznie zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kilka chwil po wznowieniu gry w drugiej połowie okazję miał Raheem Sterling, który groźnie uderzał z lewej strony pola karnego, ale ponownie na posterunku był Lloris.

Manchester City nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy, tymczasem w 78. minucie na prowadzenie wyszedł Tottenham. Son Heung-Min wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości z Manchesteru i strzałem z prawej strony pola karnego trafił do siatki.

Podopieczni Josepa Guardioli nie potrafili odpowiedzieć do ostatniego gwizdka sędziego i duży krok w kierunku awansu do półfinału zrobił Tottenham.

Tottenham Hotspur – Manchester City 1:0 (0:0)