Chelsea na podium

Eden Hazard

Bardzo cenne trzy punkty zgarnęli dziś piłkarze londyńskiej Chelsea, którzy w derbach stolicy poradzili sobie z West Hamem. Bohaterem The Blues został Eden Hazard, którego dwie bramki pozwoliły podopiecznym Maurizio Sarriego zameldować się na ligowym podium. 90 minut w barwach gości rozegrał Łukasz Fabiański.

Na jedną zmianę po zwycięstwie nad Brighton zdecydował się opiekun gospodarzy, Maurizio Sarri – miejsce Christensea na środku obrony zajął Rudiger. Aż pięć korekt zaszło za to w jedenastce West Hamu po porażce z Evertonem – Diop, Zabaleta, Obiang, Snodgrass i Perez zostali zastąpieni przez Balbuenę, Fredericksa, Noble’a, Andersona i Chicharito Hernandeza.

Początek spotkania nie należał do najciekawszych – w 16. minucie na próbę z dystansu zdecydował się Kante, a sześć minut później, Azpilicuetę w ostatniej chwili zablokował Balbuena. W 24. minucie było już jednak 1:0 – solową akcją w stylu Diego Armando Maradony popisał się Hazard, który po minięciu kilku rywali nie miał problemów z pokonaniem Fabiańskiego.

Gospodarze próbowali pójść za ciosem i w 26. minucie byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia – strzał Higuaina z ostrego kąta wylądował jednak na słupku. W końcówce Argentyńczyk powinien już trafić do siatki, ale kolejny kluczowy blok zaliczył Balbuena.

W pierwszych minutach po zmianie stron, oba zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki – najpierw nieznacznie pomylił się jednak Hazard, a po drugiej stronie boiska, Kepa świetnie wybronił próbę Lanziniego po dograniu Arnautovicia.

Sytuacja Lanziniego obudziła nieco gości, którzy w 62. minucie byli centymetry od wyrównania – tym razem, po centrze Andersona, do piłki wybitej przez Rudigera dopadł Cresswell, który nie trafił jednak w światło bramki. W końcówce znów przycisnęły Młoty – najpierw Emerson w ostatniej chwili zablokował Arnautovicia, a chwilę później futbolówkę nad poprzeczkę przeniósł Balbuena.

Zapędy West Hamu w 90. minucie ostudził jednak Eden Hazard, który zdobywając drugą bramkę przypieczętował zwycięstwo The Blues – piłkę za linię obrony posłał Barkley, a Belg nie pozostawił Fabiańskiemu większych szans na skuteczną interwencję.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze, trzecie z rzędu zwycięstwo pozwoliło piłkarzom Chelsea wskoczyć na ligowe podium – The Blues mają dwa punkty więcej niż Tottenham i trzy oczka przewagi nad Arsenalem, ale obie londyńskie ekipy rozegrały o jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce, Chelsea podejmie Liverpool, a West Ham zmierzy się z Manchesterem United.

Chelsea FC – West Ham United 2:0 (1:0)

1:0 Hazard 24′
2:0 Hazard 90′

Azpilicueta, Kepa – Ogbonna

Chelsea: Kepa – Emerson, Luiz, Rudiger, Azpilicueta – Loftus-Cheek (70′ Barkley), Jorginho, Kante – Hazard, Higuain (76′ Giroud), Hudson-Odoi (85′ Pedro)

West Ham: Fabiański – Cresswell, Ogbonna, Balbuena, Fredericks – Rice, Noble (70′ Obiang) – Lanzini, Anderson – Chicharito (46′ Snodgrass), Arnautović