Liverpool wygrywa ze Świętymi, grał Bednarek

Mohamed Salah

Gracze Southampton przegrali u siebie z Liverpoolem 1:3. W tym momencie piłkarze The Reds są na pierwszym miejscu w Premier League. Mają dwa punkty przewagi nad Obywatelami, ale jeden mecz rozegrany więcej.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Gospodarze wyszli na prowadzenie już w dziewiątej minucie. Wtedy to Hoejbjerg przytomnie zgrał główką do Longa, a ten pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych.

Do wyrównania mógł doprowadzić kilka minut potem Mane. Bardzo dobrze interweniował jednak Gunn. Z kolei dobitka Keity trafiła w słupek.

W 19. minucie mogło być już 2:0 dla gospodarzy. Swojej sytuacji tym razem nie wykorzystał jednak Long.

Zawodnicy Liverpoolu wyrównali w 36. minucie. Wtedy to Alexander-Arnold dośrodkował piłkę z prawej strony pola karnego, a wrzutkę skutecznie wykorzystał Keita.

Sześć minut po zmianie stron na uderzenie z woleja zdecydował się Redmond. Gospodarze po tej akcji mieli jednak tylko rzut rożny.

W 60. minucie bramkarza Southampton próbował zaskoczyć Firmino, ale ten spokojnie poradził sobie z jego próbą.

Goście zyskali optyczną przewagę, którą udokumentowali w 80. minucie. Wtedy to Gunn został pokonany przez Salaha. Wynik tego spotkania na 3:1 dla gości ustalił natomiast Henderson.

Warto dodać, że Bednarek rozegrał całe spotkanie dla Southampton.

Southampton – Liverpool 1:3 (1:1)