REKLAMA
REKLAMA

Chiellini: Kean to złoty chłopak

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  03.04.2019 11:35
Chiellini: Kean to złoty chłopak

Giorgio Chiellini  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Po wtorkowym zwycięstwie Juventusu FC nad Cagliari Calcio pochlebnych słów w kierunku Moise Keana nie szczędził Giorgio Chiellini. Doświadczony włoski obrońca nie ukrywał, że włoska piłka może mieć wiele korzyści z gry tego zawodnika.

- Jedyne, co chcę powiedzieć, to to, że Moise ma wielki talent - powiedział 34-latek cytowany przez Football Italia.

- To złoty chłopak. Robi wszystko, co w jego mocy, aby się rozwijać. Nie może być atakowany na tle rasistowskim, nie zasłużył na to - dodał Chielini.

- Sam na boisku nie wiedziałem, o co dokładnie chodziło. Oglądałem jednak zdjęcia z tego spotkania po jego zakończeniu i wydaje mi się, że niczym nie zawinił, aby miał być atakowany przez kibiców - dodał zawodnik.

- Po takim meczu Keana może spokojnie umieścić w gronie takich zawodników jak Zaniolo, Chiesa, czy Barella, którzy są pozytywnym powiewem świeżości we włoskiej piłce - zaznaczył Chiellini.

- Jedyne za co powinienem zganić Moise to symulowanie, czego już z pewności nigdy więcej nie zrobić, jestem o tym przekonany - rzekł reprezentant Włoch.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

Kokodzambo | 03.04.2019 12:54

Niech powie to Bonucciemu, który zarzucił część winy za tę akcję Keanowi.

sobmar | 03.04.2019 13:44

A ja się z Bonuccim częściowo zgadzam. Po co prowokacja ze strony Keana? Nie mógł się tylko cieszyć z kolegami z zespołu? Musiał podejść zrobić gest w kierunku kibiców rywali? Po co to? Jeśli chcemy wyplenić karygodnie zachowania (nie tylko rasizm) ze stadionów, to też piłkarze muszą dawać przykład swoim zachowaniem. A tak często nie jest. Nie usprawiedliwiam kibiców Cagliari, bo zachowali się karygodnie, ale im mniej prowokacji ze strony piłkarzy, tym lepiej. Można pozytywnie wyrażać swoje emocje.

Najlepszym sposobem na zachowanie rasistowskie ze strony piłkarza jest ignorowanie tego na boisku i zgłoszenie sprawy po meczu. W ten sposób rasiści będą widzieli, że nic nie wskórają.

JerryF | 03.04.2019 19:27

@sobmar
Zgadzam się, że nieraz najlepszym sposobem na idiotów jest ich ignorowanie.
Natomiast czy Kean faktycznie tak prowokował?
Matuidi chyba nic nie zrobił a po nim jechali.
We Włoszech już niestety nie można mówić, że rasizm to niewinne buczenie kilku osób. W tym kraju to niestety choroba, problem systemowy i powinno się ją tępić, jeśli kraj chce się zaliczać do cywilizowanego świata.

A Bonucci to inna sprawa - nie gada się na kolegę poprzez kamery tylko ewentualnie mówi w cztery oczy.
Niestety Leo to typowy przykład środkowego obrońcy, którego talent piłkarski uratował od kopania dołów, czy podawania cegieł. Po jego akcjach z ostatnich lat, jeśli ma odrobinę honoru to powinien być ostatnim do oceniania innych. Niestety sam sobie wystawia w tym temacie laurkę.

sk13 | 03.04.2019 21:09

Chwila, Chiellini zganił kogoś za symulowanie? :)

xxBANGxx | 04.04.2019 11:00

Od czasów Del Piero nie mieliśmy takiego talentu w ofensywie. Kibicuje chłopakowi mocno, bo potencjał ma wielki.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy