Bez niespodzianki. Arsenal pokonał Newcastle

Aaron Ramsey

Na zakończenie rywalizacji w 31. kolejce Premier League, Arsenal w poniedziałkowym spotkaniu na Emirates Stadium pokonał 2:0 Newcastle United.

Arsenal przystępował do poniedziałkowego spotkania w roli faworyta i z nadzieją na wykorzystanie porażki Tottenhamu i awans na trzecie miejsce w tabeli Premier League.

Inicjatywa od początku należała do Kanonierów, którzy swoją przewagę udokumentowali objęciem prowadzenia w 30. minucie spotkania. Piłka dość przypadkowo trafiła wówczas w polu karnym pod nogi Aarona Ramseya, który precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku pokonał bezradnego Dubravkę. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie wynik długo nie ulegał zmianie. Arsenal kontrolował jednak wydarzenia na boisku. W 83. minucie podopieczni Unaia Emery’ego definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Po podaniu Aubameyanga drugiego gola zdobył Alexandre Lacazette.

Po tym spotkaniu Arsenal awansował na trzecie miejsce w tabeli. Obecnie Kanonierzy mają dwa punkty przewagi nad Tottenhamem Hotspur i Manchesterem United oraz trzy nad Chelsea.

Arsenal FC – Newcastle United 2:0 (1:0)

1:0 Ramsey 30′
2:0 Lacazette 83′

Arsenal – Monreal, Kolasinac

Arsenal: Leno – Mustafi, Papastathopoulos, Monreal – Maitland-Niles, Ramsey (67′ Elneny), Guendouzi, Kolasinac – Özil (84′ Mkhitaryan), Iwobi (61′ Aubameyang) – Lacazette

Newcastle: Dubravka – Yedlin, Lejeune, Lascelles, Dummett, Ritchie (75′ Kenedy) – Perez (77′ Muto), Diame, Almiron, Hayden (67′ Sung-yong) – Rondon