Borussia wygrywa i odskakuje Bayernowi

Robert Lewandowski

Za nami już większa część 27. kolejki Bundesligi. W meczach rozgrywanych o godzinie 15:30 najwięcej bramek mogliśmy zobaczyć w Bremie i Dusseldorfie gdzie padły cztery gole. Ciekawe było także w Dortmundzie, bowiem Borussia zdobyła zwycięskie bramki już w doliczonym czasie gry. Z kolei Bayern Monachium tylko zremisował swoje starcie, ale warto podkreślić, że piękne trafienie zanotował Robert Lewandowski.

Szalona końcówka Borussii

Dwa gole zobaczyliśmy dziś na Signal Iduna Park. Zarówno Borussia jak i Wolfsburg wykreowały sobie w tym meczu wiele ciekawych okazji bramkowych, ale napastnicy mieli dziś mocno rozregulowane celowniki i nie potrafili skierować futbolówki do siatki aż do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry

Jako pierwszy szansę na trafienie miał Paco Alcacer, ale piłka po jego strzale przeszła tuż nad poprzeczką. Potem odpowiedzieć mógł Wout Weghorst, ale jego mocne uderzenie z krawędzi pola karnego dobrze obronił Roman Burki.

Po zmianie stron najbliższy zmiany wyniku był z kolei Jadon Sancho. Jego strzał był jednak zbyt słaby aby pokonać bramkarza gości i ostatecznie futbolówka została tylko wybita na rzut rożny. Na tym emocje w Dortmundzie się jednak nie zakończyły.

Kiedy wydawało się bowiem, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem do akcji wkroczył Paco Alcacer i w przeciągu zaledwie czterech minut dwa razy umieścił piłkę w siatce. Dzięki jego trafieniem Borussia odskoczyła Bayernowi w ligowej tabeli.

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)
1:0 Alcacer 90′
2:0 Alcacer 90+4′

Monachium z jednym punktem

Również remisem zakończyło się starcie na Schwarzwald-Stadion, gdzie Freiburg podejmował Bayern. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie gry, kiedy to piłkę do siatki głową skierował Lucas Holer. To była bramka z naprawdę trudnej pozycji.

Przyjezdnym udało się jednak odpowiedzieć za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i w efektowny sposób skierował futbolówkę do siatki. Jego strzał z pewnością możemy uznać za ozdobę tego meczu. Szkoda jednakże, że więcej trafień w tym starciu już nie zobaczyliśmy.

W drugiej połowie mylili się bowiem tacy piłkarze jak James Rodriguez czy Leon Goretzka i pomimo, że udało im się wykreować kilka ciekawych sytuacji bramkowych,to nie potrafili zmieścić futbolówki w siatce. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów i Bayern ponownie spadł na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Freiburg – Bayern Monachium 1:1 (1:1)