Wygrane Wolfsburga, Lipska i Augsburga

Marcin Kamiński

14 goli padło w czterech sobotnich spotkaniach niemieckiej Bundesligi zaplanowanych na godzinę 15:30 – na połowę tego dorobku złożyli się piłkarze Wolfsburga i Fortuny Dusseldorf, którzy mierzyli się dziś na Volkswagen Arena. Oprócz Wilków zwycięstwa zanotowały Augsburg i Lipsk, a remisem zakończyło się starcie Stuttgartu z Hoffenheim. 90 minut w barwach Fortuny Dusseldorf rozegrał Marcin Kamiński.

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Hannoveru, który przegrał dziś z Augsburgiem 1:3 i do 16. w tabeli Stuttgartu traci sześć punktów. Podopieczni trenera Dolla objęli wprawdzie prowadzenie w ósmej minucie, kiedy to po sporym zamieszaniu w polu karnym, celny strzał głową z 13 metrów oddał Weydandt. W drugiej połowie trafiali już tylko gospodarze – w 65. minucie strzał w słupek Hahna dobił Cordova, kwadrans później Essera niespodziewanym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Schmid, a w końcówce wynik na 3:1 ustalił Hahn.

Koszmarny sezon Schalke Gelsenkirchen trwa w najlepsze – po zwolnieniu dotychczasowego trenera, stery w Gelsenkirchen przejął Huub Stevens, ale na inaugurację swojej pracy przegrał z RB Lipsk. Decydująca o losach spotkania okazała się 14. minuta, kiedy to, strzał Poulsena na poprzeczkę sparował Nubel, a po sporym zamieszaniu przed bramką Schalke, futbolówkę do siatki posłał Werner.

Podziałem punktów zakończyło się za to starcie na Mercedes-Benz-Arena, gdzie VfB Stuttgart zremisował z Hoffenheim 1:1. Goście objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą, kiedy to Kramarić dopełnił formalności po dograniu Belfodila. Punkt gospodarzom zapewnił jednak Zuber, który wykorzystał dogranie Becka.

Aż siedem bramek obejrzeli za to kibice zgromadzeni w Wolfsburgu, gdzie miejscowe Wilki poradziły sobie z Fortuną Dusseldorf. Przed przerwą obie drużyny zdobyły po jednym golu – najpierw przecyzyjny strzał z rzutu wolnego oddał Ayhan, a cztery minuty poźniej, po asyście Weghorsta, piłkę sprytnie nad bramkarzem przerzucił Mehmedi.

Od 54. do 59. minuty, Wolfsburg zdobył jednak aż trzy gole – najpierw po asyście Roussillona trafił Weghorst, później z bliska prowadzenie podwyższył Knoche, a po kolejnej bramce Weghorsta zrobiło się już 4:1. Piłkarze beniaminka próbowali jeszcze wrócić do gry – w 65. minucie, po dograniu Stogera, straty zmniejszył Raman.

W końcówce spotkania swój doskonały występ podkreślił Weghorst, który po dośrodkowaniu z lewego skrzydła skompletował hat-tricka. Warto podkreślić, że oprócz trzech bramek, napastnik Wolfsburga zaliczył dziś dwie asysty.

FC Augsburg – Hannover 96 3:1 (0:1)
0:1 Weydandt 8′
1:1 Cordova 65′
2:1 Schmid 79′