Bayer triumfuje w Hanowerze

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Aż pięć bramek padło w ostatnim spotkaniu 25. kolejki Bundesligi na HDI-Arena, gdzie Hannover przegrał przed własną publicznością 2:3 z Bayerem Leverkusen.

Po pierwszej połowie wydawało się, że goście z Leverkusen nie będą mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Po dwóch trafieniach Kevina Vollanda prowadzili 2:0 i na przerwę schodzili w komfortowej sytuacji.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. Kilka minut po przerwie, za sprawą Jonathasa, zdobyli kontaktowego gola. W 73. minucie był już remis, po tym jak Mitchell Weiser niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Końcówka meczu należała już jednak do Bayeru. W 87. minucie zwycięskiego gola dla gości zdobył Kai Havertz.

Hannover 96 – Bayer Leverkusen 2:3 (0:2)

0:1 Volland 13′
0:2 Volland 28′
1:2 Jonathas 51′
2:2 Weiser (sam.) 73′
2:3 Havertz 87′
2:4 Bellarabi 87′