Podział punktów w Wolfsburgu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Serie spotkań bez porażki przedłużyły dziś zespoły Wolfsburga i Werderu Brema, które podzieliły się punktami na Volkswagen Arena. Dla popularnych Wilków dziesięć minut po przerwie trafił Brooks, ale kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, punkt gościom zapewnił Kruse.

Bruno Labbadia dokonał dwóch zmian po wysokim, wyjazdowym zwycięstwie w Moenchengladbach – miejsca Steffena i Brekalo zajęli Klaus oraz Mehmedi. Dwóch zawodników wymienił także trener Kohfeldt – Sahina i Sargenta zastąpili Bargfrede i Johannes Eggestein.

Pierwsza połowa starcia na Volkswagen Arena nie przyniosła zbyt wielu emocji – jedyny celny strzał padł w siódmej minucie gry, kiedy to uderzenie głową Mehmediego wybronił Pavlenka. Później aktywny był jeszcze Weghorst, którego gol w 16. minucie nie został uznany z powodu spalonego.

Zdecydowanie ciekawsze były pierwsze fragmenty drugiej odsłony – w 52. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Klaus, ale po interwencji Pavlenki arbiter zarządził rzut rożny. Dwie minuty później było już jednak 1:0 – po dośrodkowaniu Arnolda z rzutu wolnego, wychodzącego z bramki Pavlenkę uprzedził Brooks.

W 59. minucie groźne uderzenie z woleja oddał Klaus, ale futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką. Swoje okazje w kolejnych minutach skonstruowali za to goście – najpierw uderzenie Maximiliana Eggesteina wybronił Pervan, a chwilę później, po centrze z rzutu rożnego, bramkarz Wilków nie zdołał pokonać Gebre Selassie.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, bremeńczycy doprowadzili do wyrównania – po dośrodkowaniu Maximiliana Eggesteina, z niewielkiej odległości Casteelsa pokonał Kruse. W końcówce szansę na odskoczenie od Roberta Lewandowskiego na czele klasyfikacji snajperów obcokrajowców miał Claudio Pizarro, ale Peruwiańczyk chybił celu po centrze Maxa Kruse.

Kiedy następne mecze?

Strata punktów spowodowała, że Wolfsburg po 24. kolejce znalazł się poza strefą pucharową – Wilki z 39 punktami na koncie znajdują się tuż za plecami Eintrachtu oraz Bayeru Leverkusen. W następnej kolejce, Wolfsburg zmierzy się z Bayernem, a Werder podejmie Schalke.

VfL Wolfsburg – Werder Brema 1:1 (0:0)

1:0 Brooks 54′