Mbappe daje trzy punkty PSG

Kylian Mbappe

Nie bez problemów, ale Paris Saint-Germain zrobiło kolejny krok w kierunku tytułu. Tym razem podopieczni Thomasa Tuchela pokonali 2:1 na wyjeździe SM Caen.

W pierwszej połowie obie drużyny kilka razy były bliskie zdobycia bramki, ale brakowało im szczęścia. Futbolówka kilkakrotnie trafiła bowiem w obramowanie bramki. Trafiali w nie Layvin Kurzawa, Marquinhos i Angel Di Maria po stronie PSG, a także Enzo Crivelli po stronie Caen.

Pierwszego gola obejrzeliśmy w 56. minucie. Po zagraniu Faycaa Fajra z rzutu wolnego, z piłką w pole karne wpadł Rodrigue Casimir Ninga i uderzeniem z prawej strony zaskoczył bramkarza PSG.

Radość Caen z prowadzenie nie trwała jednak długo. Dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla PSG za zagranie piłki ręką. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Kylian Mbappe.

Wynik 1:1 długo nie ulegał zmianie, ale w 87. minucie goście rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mbappe, który z najbliższej odległości skierował piłkę, dobijając zablokowany strzał jednego ze swoich kolegów.

SM Caen – Paris Saint-Germain 1:2 (0:0)